دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۸۵۵۴
گزارشگر : ۹۲
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

بهره‌مندی 90 نخبه فرهنگی از خدمات کمیته امداد استان اردبیل

(یکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹) ۱۳:۰۹

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل گفت: هم‌اکنون 90 نخبه قرآنی، فرهنگی، علمی و ورزشی از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند که تلاش داریم مسیر آنها را برای دستیابی به موفقیت‌های بهتر و بیشتر هموارتر کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حامد رضایی با اشاره به اینکه 90 نخبه قرآنی، فرهنگی، علمی و ورزشی تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، گفت: دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت دارای استعدادهای نهفته‌ای هستند که می‌کوشیم با کشف آن، به آنها در دستیابی به موفقیت‌های چشمگیر کمک کنیم.
وی با بیان اینکه شناسایی، پرورش و هدایت استعدادهای نهفته فرزندان خانوار تحت حمایت در اولویت برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد قرار دارد، افزود: با حمایت‌های خاص از نخبگان علمی تحت حمایت سعی در شکوفایی استعدادهای‌شان داریم تا آینده‌ای درخشان را برای خود رقم بزنند.
رضایی با اشاره به اینکه 27 نخبه در عرصه علمی و پژوهشی شناسایی شده‌اند، بیان کرد: 37 نخبه در عرصه‌های قرآنی، فرهنگی و هنری، 24 نخبه در عرصه ورزشی و 2 نخبه در عرصه اختراعات فعالیت دارند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه چهار نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت نیز در کنکور 99 رتبه‌های زیر 2000 کسب کرده‌اند، گفت: هرچقدر حمایت‌ها از دانش‌آموزان بی‌بضاعت بیشتر شود آنها آینده را روشن‌تر خواهند دید و می‌توانند آتیه‌ای سرشار از امید را برای خود ترسیم کنند.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود 6600 دانش‌آموز تحت حمایت دائمی کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، اعلام کرد: بیش از 7000 دانش‌آموز نیز از فرزندان خانوار تحت حمایت که در قالب تبصره 14 از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند هم شناسایی شده‌اند که تمهیدات مناسب برای حمایت هرچه بیشتر از آنها در دستور کار قرار گرفته است.
رضایی با بیان اینکه در طرح «مدارس همدل» بیش از 200 نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت که معدل بالای 18 داشتند در مدارس هیات امنایی به صورت رایگان ثبت‌نام شدند، افزود: همکاری‌های هرچه بیشتر خیران، مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در حمایت از دانش‌آموزان نیازمند می‌تواند مسیر توانمندی و خوداتکایی آنها را هموارتر کند.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در دوره کنونی مشکلات دانش‌آموزان بی‌بضاعت تنها به پوشاک و لوازم تحریر ختم نمی‌شود، گفت: نیاز به وسایل الکترونیکی به خصوص تبلت و لپ‌تاب از جمله مهم‌ترین مشکلات دانش‌آموزان تحت حمایت است که به علت شیوع ویروس کرونا، باید از طریق فضای مجازی آموزش‌های لازم را فرا بگیرند.
وی با بیان اینکه همچنان آماده دریافت کمک‌های مردمی برای رفع مشکلات دانش‌آموزان تحت حمایت هستیم، افزود: نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی #045*8877* و یا شماره کارت 6037991199522214 به آسان‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود به یاری دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد بشتابند تا در کنار سایر همنوعان خود به مدارج عالی علمی و تحصیلی دست پیدا کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۹۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید