دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۹ دی ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۹۴۷۵
گزارشگر : ۹۲
در 9 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

پرداخت 25 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق «صندوق امداد ولایت» استان اردبیل

(سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹) ۱۳:۳۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: حدود 25 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در 9 ماهه سال‌جاری توسط «صندوق امداد ولایت» به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه حدود 25 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در 9 ماهه سال‌جاری به خانوار تحت حمایت و محرومان جامعه از طریق «صندوق امداد ولایت» پرداخت شده است، گفت: در قالب پرداخت تسهیلات کارگشایی، تسهیلات اشتغال و خودکفایی، تسهیلات خرید و ساخت مسکن، تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن و تسهیلات شهریه، تلاش شده است تا بخشی از مشکلات مهم نیازمندان استان اردبیل برطرف شود.
وی با بیان اینکه 3300 نفر از مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه از تسهیلات پرداختی «صندوق امداد ولایت» در 9 ماهه سال‌جاری بهره‌مند شده‌اند، افزود: در کنار خدمات بلاعوض، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه را در دستور کار قرار داده‌ایم تا بدین‌طریق بخش قابل توجهی از گرفتاری‌های نیازمندان کاهش یابد.
دشتی با اشاره به اینکه تسهیلات «صندوق امداد ولایت» به طور کاملا قرض‌الحسنه و با اقساط بلند مدت به مددجویان اعطا می‌شود، بیان کرد: به منظور ترویج بانکداری اسلامی، «صندوق امداد ولایت» به بهره‌برداری رسید که تمامی فعالیت‌های آن با مجوز رسمی بانک مرکزی و بر مبنای شرع و قوانین اسلامی تنظیم شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه تسهیلات پرداختی «صندوق امداد ولایت» به هیچ عنوان دارای «دیرکرد» نیست، گفت: هنگام پرداخت وام به نیازمندان، تا سقف پنج میلیون تومان هیچ کارمزدی دریافت نمی‌شود و برای تسهیلات بالای پنج میلیون تومان نیز فقط در مرحله پرداخت وام، سه درصد کارمزد دریافت می‌شود.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه کمیته امداد استان اردبیل به منظور رفع مسائل اقشار آسیب‌پذیر با بانک‌های «مهر ایران» و «رسالت» نیز همکاری همه‌جانبه دارد، افزود: در سایه همکاری‌های گسترده می‌توانیم علاوه بر مرتفع ساختن مشکلات نیازمندان، مسیر خوداتکایی آنها را هم هموارتر کنیم.
دشتی با اعلام اینکه حدود 1000 نفر از مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند در 9 ماهه سال‌جاری به بانک «مهر ایران» معرفی شده‌اند، گفت: بیش از شش میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق بانک «مهر ایران» در اختیار نیازمندان استان اردبیل قرار گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 100 نفر از مستمندان جامعه نیز به بانک «رسالت» معرفی شده بودند، اعلام کرد: 500 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه نیز توسط بانک «رسالت» به متقاضیان واجد شرایط اعطا شده است.
وی با بیان اینکه از نیکوکاران استان اردبیل خواستاریم با سپرده‌گذاری در «صندوق امداد ولایت»، این نهاد را بیش از پیش در کمک‌رسانی به خانوار تحت حمایت و دیگر اقشار نیازمند جامعه یاری کنند، اعلام کرد: سپرده‌گذاری و کمک‌های خیران به «صندوق امداد ولایت»، راهگشای بسیاری از مشکلات خانوار بی‌بضاعت است که توانمندسازی آنها را نیز در پی خواهد داشت.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید