دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۶
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۹۶۹۷
گزارشگر : ۹۲
در 9 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

ایجاد 2000 فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی

(شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹) ۱۰:۰۶

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 2000 فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه نخست سال‌جاری ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه 2000 نفر از مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه نخست سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند، گفت: درصدد هستیم با ایجاد اشتغال مولد، علاوه بر مددجویان تحت حمایت برای سایر افراد جویای کار نیازمند نیز اشتغال مناسب ایجاد شود.
وی با اعلام اینکه بیش از 73 میلیارد و 350 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در 9 ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است، بیان کرد: تسهیلات پرداختی از طریق بانک‌های عامل و صندوق امداد ولایت در اختیار مددجویان مستعد اشتغال قرار گرفت تا بتوانند شغل‌های مورد نظر خود را ایجاد کنند.
دشتی با بیان اینکه از این تعداد اشتغال ایجاد شده، 960 نفر از مددجویان نیز از طریق طرح «راهبری شغلی» به بازار کار معرفی شده‌اند، افزود: بیش از 33 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال هم برای اجرای طرح «راهبری شغلی» به کارفرمایان اعطا شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های اشتغال، اجرای طرح «راهبران شغلی» را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: طرح «راهبران شغلی»، کارآفرین محور است که در آن، مددجویان به کارفرمایان و صاحبان مشاغل معرفی می‌شوند و در برابر به کارگیری مددجویان، به کارفرمایان وام قرض‌الحسنه 50 میلیون تومانی ارائه می‌شود.
وی با اعلام اینکه در طرح «راهبران شغلی» مددجویان زیر نظر کارآفرینان به اجرای طرح اشتغال می‌پردازند، افزود: «راهبران شغلی» استان اردبیل در زمینه‌های تولید، خدمات، صنعت، فرشبافی، کشاورزی و دامپروری با کمیته امداد همکاری دارند که بر اساس این همیاری‌ها اقدامات قال توجهی برای توانمندسازی خانوار تحت حمایت صورت گرفته است.
دشتی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه حدود 2000 نفر از مددجویان تحت حمایت نیز در 9 ماهه نخست سال‌جاری با حضور در کارگاه‌های آموزشی، مهارت‌های فنی و تخصصی فراگرفته‌اند، اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، کارگاه‌های آموزشی نیز به صورت محدود و یا از طریق فضای مجازی برگزار شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی بر اساس استعداد، علاقه و نیاز بازار کار برای مددجویان برگزار می‌شود، گفت: آموزش صحیح و حرفه‌آموزی، شرط نخست برای ایجاد اشتغال پایدار است که کمیته امداد استان اردبیل با برگزاری دوره‌های تخصصی گام‌های موثری را در این زمینه برداشته است.
وی به کاریابی برای 220 نفر از مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه نخست سال‌جاری اشاره کرد و افزود: مددجویان آموزش دیده به کارفرمایان، مؤسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی معرفی می‌شوند تا از طریق کاریابی وارد چرخه تولید شوند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید