دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۰:۲۴
سرویس : خوزستان
کد خبر : ۱۷۹۸۳۳
گزارشگر : ۸۶

اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خوزستان

(پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹) ۰۰:۲۴

در راستای توانمندسازی مددجویان تفاهمنامه‌ای به منظور افزایش مهارت و اشتغالزایی افراد تحت حمایت کمیته امداد خوزستان امضاء شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، باحضور جمال شیبه مدیرکل ناجی عبیاوی قائم مقام حسین وطن پرست معاون اشتغال کمیته امداد استان خوزستان و نمایندگان شرکت دریایی بادبان دریای ساحل قشم در راستای تحقق اهداف و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی مددجویان و استفاده از ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای جهت اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت تفاهم نامه‌ای میان کمیته امداد خوزستان و شرکت دریایی بادبان دریای ساحل قشم منعقد شد.
شیبه افزود در مرحله اول، ۵۰۰ نفر از مددجویان واجد شرایط آموزش مهارت تخصصی داده شده و سپس با تضمین اشتغال به کار به مدت ۱۵ سال با بیمه و مزایای کامل در شرکت مشغول به کار می‌کند
 مدیرکل کمیته امداد خوزستان افزود: این تفاهم‌نامه در زمینه آموزش، به‌کارگیری و اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و تامین نیروی انسانی شناورها و مشاغل مرتبط در صنایع کشتیرانی و دریانوردی منعقد شده است.
 وی هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را گسترش همکاری در جهت آموزش و اشتغالزایی مددجویان در صنایع دریایی و کشتیرانی و دریانوردی و توانمندسازی مددجویان از طریق کاریابی و اشتغال آنان در صنایع دریایی عنوان کرد.
 شیبه تصریح کرد: در این تفاهم‌نامه کمیته امداد متعهد شده مددجویانی را که نیازمند اشتغال باشند در صورت داشتن شرایط جسمانی سالم و روحیه کار گروهی و مستعد به کار را به شرکت معرفی و مطابق با ضوابط امداد، هزینه‌های آموزشی مددجویان را به صورت کامل پرداخت کند.
 وی اضافه کرد: شرکت دریایی بادبان دریای ساحل قشم متعهد می‌شود که کارآموزان را بعد از پایان دوره و کسب مدارک معتبر دریایی در کمترین زمان ممکن از طریق انعقاد قرارداد کار مطابق با قوانین جمهوری اسلامی، به محل کار معرفی کند.
 مدیرکل کمیته امداد خوزستان عنوان کرد: بنابر توافقات صورت گرفته میان طرفین، شرکت متعهد است که کارآموزان معرفی شده از جانب کمیته امداد را پس از پایان دوره آموزش دریانوردی و کسب مدارک معتبر از سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر روی شناوهای مستقر در محدوده دریای خلیج فارس و با تناژ مشخص که توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای سفرهای نزدیک به ساحل تعیین شده است مشغول به کار کند.
 وی ابراز کرد: تلاش در جهت برآورد نیازهای آموزشی مددجویان و با ارائه دوره‌های آموزش هرچه کوتاه‌تر و در قالب مقررات موجود و بر اساس قوانین سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و بهره‌گیری از توانایی‌های کمیته امداد جهت جذب نیروهای مستعد جهت آموزش و اشتغال از دیگر توافقات صورت گرفته است.

 

تعداد بازدید : ۱,۰۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید