دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۴
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۹۹۲۷
گزارشگر : ۹۲
به منظور پخت غذای گرم برای نیازمندان

آشپزخانه نیکوکاری «مهرپرور» در اردبیل افتتاح شد

(سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۰۴

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مرکز نیکوکاری «مهرپرور» در کنار فعالیت‌های حمایتی و اجتماعی خود، آشپزخانه نیکوکاری «مهرپرور» را نیز راه‌اندازی کرد تا در زمینه پخت غذای گرم، اقدامات و فرهنگ‌سازی مناسبی در سطح جامعه صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در حاشیه آیین افتتاح آشپزخانه نیکوکاری «مهرپرور» که با حضور مسئولان استانی برگزار شد، گفت: آشپزخانه نیکوکاری «مهرپرور» به صورت دائمی راه‌اندازی شد تا از این طریق هر روز برای خانوار تحت حمایت و سایر اقشار آسیب‌پذیر یک وعده غذای گرم تدارک دیده شود.
وی با اشاره به اینکه در این آشپزخانه نیکوکاری روزانه حدود 500 غذای گرم طبخ خواهد شد، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا که بسیاری از آحاد جامعه را با مشکلات بسیار روبه‌رو کرده، تلاش داریم تمهیدات مناسبی را برای یاری‌رسانی به آنها به کار گیریم.
دشتی با بیان اینکه خیران آشپزخانه نیکوکاری «مهرپرور» در مناسبت‌های سال‌های گذشته نیز اقدام به پخت و توزیع غذای گرم در بین نیازمندان و محرومان جامعه می‌کردند، افزود: نیکوکاران می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های این آشپزخانه بیش از پیش کمک‌های خود را با هدف تامین سبدکالا، بسته‌های غذایی و توزیع غذای گرم در اختیار مرکزنیکوکاری «مهرپرور» قرار دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه مساجد، هیات‌های مذهبی، خیران، دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و کارخانه‌ها می‌توانند از ظرفیت آشپزخانه نیکوکاری «مهرپرور» بهره‌مند شوند تا نذورات و احسانات‌شان در این آشپزخانه پخت و به دست نیازمندان برسد، گفت: ادارات و نهادها می‌توانند غذای گرم مورد نیاز خود را با نرخ مناسب و به صورت بهداشتی از این آشپزخانه تهیه کنند تا از محل درآمد فروش آن، در بین سایر نیازمندان نیز غذای رایگان توزیع شود.
وی با اعلام اینکه به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) توسط آشپزخانه نیکوکاری «مهرپرور» 1000 پرس غذای گرم تهیه و در بین مددجویان تحت حمایت و سایر نیازمندان توزیع شد، بیان کرد: کمیته امداد به دنبال هم‌افزایی و مشارکت حداکثری خیران و نیکوکاران در زمینه یاری‌رسانی به فقرا و مستمندان جامعه است تا بخش مهمی از نیازهای ضروری آنها برطرف شود.
دشتی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه 121 مرکزنیکوکاری در سطح استان اردبیل فعالیت دارند، اعلام کرد: مراکزنیکوکاری در شرایط کنونی جامعه یاریگر نیازمندان و مستمندان جامعه هستند که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش داریم به خصوص در شرایط کرونایی خدمات گسترده‌ای را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با بهره‌گیری از ابعاد اسلامی، دینی، مذهبی و اعتقادی تلاش دارند راه‌گشای بسیاری از مشکلات مددجویان باشند، گفت: اقدامات خیرخواهانه علاوه بر امیدآفرینی، تاثیر بسزایی در روند رفع مشکلات محرومان جامعه دارد.

آلبوم مرتبط

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید