دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۵
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۹۹۴۴
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان عنوان کرد؛

زکات دهندگان کرمانی توجه ویژه‌ای به محرومان دارند/ رشد ۱۵۹ درصدی درآمد زکات استان در ۹ ماهه امسال

(چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹) ۱۵:۰۵

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه در شرایط سخت اقتصادی زکات دهندگان بیشتر به محرومان توجه داشته‌اند از رشد ۱۵۹ درصدی درآمد زکات استان کرمان در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابهِ سال قبل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در جلسه شورای زکات استان کرمان که با حضور مدیرکل امور اجرایی ستا زکات کشور، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان و جمعی از اعضای شورای زکات استان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی گفت: فضای حماسی ویژه‌ای در استان کرمان به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در استان کرمان برقرار شد.
وی از رشد ۱۵۹ درصدی درآمد زکات در ۹ ماهه امسال در استان نسبت به مدت مشابهِ سال قبل خبر داد و افزود: در سال جاری نیز با روندی که پیش می‌رود، این اتفاق بازهم روی خواهد داد.
وی گفت: در مناطق جنوب و شرق استان کرمان محرومیت‌هایی داریم که باعث بروز مشکلاتی در این مناطق شده است اما در بقیه نقاط تلاش و اعتقاد مردم و کشاورزان موجب شده وضعیت مطلوب‌تری داشته باشیم.
دبیر شورای زکات استان کرمان در ادامه بیان کرد: در سطح استان کرمان ۲۶۶۵ روستا داریم که ۱۰۸۶ روستا مشمول احکام زکات شده است و ۱۰۷۲ روستا پرداخت‌کننده زکات هستند و ۳۲۹۸ عامل افتخاری زکات و ۱۶۲۸ نفر مبلغ زکات در استان کرمان فعالیت دارند.
صادقی افزود: حدود 40 میلیارد تومان زکات در استان کرمان طی ۹ ماهه سال جاری در استان کرمان جمع‌آوری‌شده که شامل 7 میلیارد و 293 میلیون تومان زکات واجب، 27 میلیارد و 674 میلیون تومان زکات مستحبی و 4 میلیارد و 942 میلیون تومان زکات فطریه است.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۳ درصد درآمد زکات جمع‌آوری‌شده در استان کرمان صرف امور نیازمندان درزمینهٔ تهیه جهیزیه، تحصیل، درمان و مسکن شده است و ۲۷ درصد هم صرف پروژه‌های عمرانی، عام‌المنفعه، حسینیه، حوزه علمیه و سایر موارد شده است.
صادقی افزود: اتفاق خوبی که در سال جاری روی داد این بود که روحانیون سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان برای تبلیغ زکات به‌خوبی پای‌کار آمدند و مرکز نیکوکاری در روستاها راه‌اندازی کردند و در بحث جمع‌آوری وجوهات، هزینه کرد و شناسایی مددجویان این نهاد را یاری کردند.
انتهای پیام



تعداد بازدید : ۸۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید