دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۰
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۹۹۶۲
گزارشگر : ۴۸۷
مدیرکل امور اجرایی کشور خبر داد؛

جمع‌آوری 1100 میلیارد تومان زکات از ابتدای سال جاری در کشور

(چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹) ۱۶:۰۰

مدیرکل امور اجرایی زکات از جمع‌آوری 1100 میلیارد تومان زکات از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: بیش از ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده طی این مدت صرف امور فقرا و نیازمندان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام محمدطاها مهری در جلسه شورای زکات استان کرمان که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان و اعضای شورای زکات استان برگزار شد، به اهمیت فریضه بالای زکات اشاره کرد و افزود: مردم مومن ما نسبت به ادای فریضه واجب زکات و تکلیف شرعی خود حساس هستند و باید در بحث فرهنگ‌سازی، تبلیغ، ترویج و تبیین این فریضه الهی جدیت داشته باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: طی ۱۰ ماهه امسال 1100 میلیارد تومان زکات شامل زکات واجب، مستحبی و زکات فطریه و کفارات در کشور جمع‌آوری‌شده است که بیش از 80 درصد آن صرف امور معیشتی نیازمندان و مابقی در امور عمرانی مناطق محروم هزینه شده است.

مدیرکل امور اجرایی زکات به ظرفیت بالای زکات در استان کرمان اشاره کرد و گفت: باید با تبیین یک راهبرد منسجم از ظرفیتی که در بعضی مناطق برخوردار وجود دارد برای کمک به مناطق کمتر برخوردار استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: کشور ما در شرایطی است که مسائل مربوط به معیشت گریبان‌گیر اقشار ضعیف جامعه شده است که می‌توان با فریضه زکات بخشی از مشکلات محرومان را برطرف کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید