دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۲
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۰۰۷۳
گزارشگر : ۴۳
رئیس کمیته امداد خبر داد:

همکاری سه‌جانبه کمیته امداد، صدا و سیما و سازمان تبلیغات برای ترویج فرهنگ زکات در کشور

(دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹) ۱۶:۱۲

رئیس کمیته امداد با اشاره به همکاری مشترک کمیته امداد، صداوسیما و سازمان تبلیغات اسلامی برای ترویج فرهنگ زکات در کشور گفت: زکات در رفع مشکل نیازمندان اهمیت به سزایی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری  در سی و نهمین جلسه  شورای عالی زکات با تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات موثری از سوی کمیته امداد برای فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات در راستای حل مشکلات نیازمندان انجام شده است.
وی با اشاره به انجام اقدامات کارساز در مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی و کمیته امداد برای حل مشکلات مردم گفت: تفاهم‌نامه‌ای میان کمیته امداد و سازمان تبلیغات اسلامی منعقد شده است که می‌تواند در زمینه جمع‌آوری زکات بسیار موثر باشد. 
وی با اشاره به زمینه‌های هزینه‌کرد زکات توسط کمیته امداد، ادامه داد: در حال حاضر ۸۲ هزار بیمار صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که رفع نیازهای این بیماران نیازمند اعتبارات و کمک خیران است.
رئیس کمیته امداد در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح سه‌جانبه زکات میان کمیته امداد، صدا و سیما وسازمان تبلیغات اشاره کرد و یادآور شد: در این طرح کمیته امداد، سازمان صدا و سیما و سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص راهکارهای جمع‌آوری زکات، طرح سه جانبه را ارائه داده‌اند که امیدواریم هر چه سریع‌تر اجرایی شود.
بختیاری خاطرنشان کرد: اسفندماه امسال چهلمین جلسه شورای عالی زکات با هدف ارایه عملکرد فعالیت‌های انجام شده در  این خصوص برگزار خواهد شد.
در ادامه این نشست حجت الاسلام سیدرضا تقوی، رئیس شورای زکات با بیان اینکه ترویج فرهنگ زکات در کشور ضروری است، گفت: کمیته امداد ترویج  فرهنگ زکات را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.
وی با اشاره به اهمیت توجه و تدبیر درباره معیشت نیازمندان گفت: کمیته امداد در این زمینه فعالیت‌های زیادی را انجام داده است که باید همه نهادها به وظیفه خود در کمک به محرومان عمل کنند.
حجت‌الاسلام تقوی با اشاره به نقش صدا و سیما برای ترویج فرهنگ زکات گفت: ارایه مفاهیم مناسب برای تشویق مردم به پرداخت زکات و انعکاس این مفاهیم و موضوعات در رسانه ها و فضای مجازی لازم است.
وی با اشاره به نقش کمیته امداد در جمع‌آوری زکات در کشور گفت: این نهاد حمایتی از سوی حاکمیت برای جمع‌آوری  زکات برگزیده شده است و موفقیت در خور توجهی در این زمینه کسب کرده است.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۷۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید