دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۶:۳۴
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۰۶۸۹
گزارشگر : ۷۷

هم افزایی فعالیت های کمیته امداد و صداو سیما در زمینه جشن نیکوکاری

(دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹) ۱۶:۳۴

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان و شورای معاونین صداوسیما استان اصفهان در جلسه ای که با حضور مجازی رئیس کمیته امداد و معاون امور استانها سازمان صداوسیما برگزار شد بر لزوم هم افزایی این دو نهاد در زمینه خدمت به محرومان تأکید نمودند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سید مرتضی بختیاری به همراه علی دارابی معاون امور استانهای سازمان صداوسیما با مدیران کل کمیته امداد و سازمان صداوسیمای استانها نشست مجازی برگزار کردند.

در این نشست بختیاری ضمن تشکر از مدیران استانهای آن سازمان یادآور شد: صداوسیما در فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ خیر و احسان حرف اول را می‌زند. بختیاری همچنین در ادامه با اشاره به تغییر روش آن سازمان در ارائه اخبار مرتبط با کمیته امداد و استفاده از ظرفیت هنرمندان در روایتگری فعالیت های این نهاد، افزود: تمام تلاش صورت گرفته بر این بوده تا به جای ارائه آمار و ارقام به روایتگری از فعالیت ها و خدمات امداد پرداخته شود؛ که همین امر باعث افزایش سرمایه اجتماعی امداد خواهد شد. وی به بهره برداری از اساسنامه امداد به عنوان یک استراتژی و راهبرد در راه اندازی مراکز نیکوکاری تخصصی اشاره کرد و افزود: توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای تهیدستان و تکریم آنها در صدر برنامه های این نهاد می‌باشد. رئیس کمیته امداد با توضیح چگونگی راه اندازی اشتغال های خانگی برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت امداد گفت: حفظ شأن زن و شغل مادر بودن از اساسی ترین اقدامات این نهاد در راه اندازی طرح های اشتغال ویژه بانوان جویای کار بوده است. ایشان در ادامه با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام از موفق ترین طرح های اجرا شده در این نهاد طی سالهای گذشته می باشد بیان کرد: تمام تلاش خود را در همه استانها می کنیم تا در سال 1400 هیچ فرزند بدون حامی در کل کشور نداشته باشیم در ادامه علی دارابی معاون امور استانهای سازمان صداوسیما با اشاره با اینکه کمیته امداد متکفل یکی از شعار های امام و انقلاب بوده است گفت: هرچه به امداد کمک شود به تحقق شعارهای انقلاب اسلامی کمک شده است. زنده نگه داشتن روح مواسات و همدلی‌ست که باید برای آن قدم برداشت و هزینه کرد وی در ادامه با اشاره به اینکه 81 شبکه در سطح استان ها در حال فعالیت می باشند افزود: همکاری و هم افزایی کمیته امداد و صداوسیما برای نمایش الگوهای موفق خیران و کارآفرینان باید در طول سال ادامه داشته باشد. در بخش دیگری از این نشست مجازی حجت عبدالملکی عضو هیئت امناء و معاون اشتغال و خودکفایی کیمته امداد به تغییر جغرافیای فقر از دغدغه های معیشتی به توانمندسازی خانواده های تحت حمایت اشاره کرد. در این برنامه مسئولان استان از جمله بهرام عبدالحسینی مدیرکل صداوسیما استان و کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان نیز حضور داشتند. عبدالحسینی در این گردهمایی با بیان اینکه مردم، نیاز به کمک و همدلی همدیگر دارند، تاکید کرد: امیدوارم خدمات شما به نیازمندان که در همه عرصه های انقلاب و پس از آن جانفشانی کردند کمک شایانی بکند انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۶۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید