دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۶
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۸۰۷۳۳
گزارشگر : ۹۵

48 میلیارد تومان زکات در استان کرمانشاه جمع آوری شد/کسب رتبه دوم کشور در تحقق برنامه زکات

(چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۰۶

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه در سالجاری مودیان کرمانشاهی بیش از 48 میلیارد و 806 میلیون تومان زکات پرداخت کردند، گفت: کمیته امداد استان کرمانشاه رتبه دوم کشور را در تحقق برنامه تعهدی زکات کسب کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دومین همایش زکات استان با بیان اینکه یکی از پایه ها و ارکان اسلام زکات است، گفت: به فرموده امام راحل (ره) اگر مردم زکات مال خود را بپردازند  فقیری در جامعه نمی ماند.

آیت الله علما تاکید کرد: کمیته امداد در پویش مومنانه ای که امسال در لبیک به فرمایشات رهبری (مدظله العالی) صورت گرفت انصافا خوب کار کرده است.

رئیس شورای زکات استان کرمانشاه ادامه داد: در این پویش مومنانه کمیته امداد از وظیفه خودش نیز اضافه تر عمل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه هر کس در کمک به فقرا، ضعفا و مستمندان شتاب کند خداوند جزای کار خیر او را می دهد، تاکید کرد: سیره امیرالمومنان علی (ع) رسیدگی به فقرا و ایتام بوده و کمیته امداد نیز در زنده نگه داشتن سیره آن حضرت هرچه در توان داشته انجام داده است.

محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست از تحقق 181 درصدی تعهد کمیته امداد کرمانشاه در بحث جمع آوری زکات خبر داد و گفت: جمع آوری 27 میلیارد تومان زکات طی سال 1399 در تعهد استان بوده که تا امروز بیش از 48 میلیارد و 806 میلیون تومان جمع آوری شده است.

رخصی با تاکید بر اینکه کمیته امداد استان با جمع آوری این میزان زکات رتبه دوم کشور در تحقق برنامه تعهدی را کسب کرده، تصریح کرد: همچنین استان کرمانشاه در جمع آوری زکات فطره رتبه نخست کشوری را از آن خود کرده است.

وی ادامه داد: 86 درصد از زکات جمع آوری شده در سالجاری برای رفع محرومیت و فقر و 14 درصد برای ساخت و تعمیر پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در پایان یادآور شد: از هزار و 824 روستای دارای ظرفیت زکات در استان هزار و 750 روستا دارای شورای زکات شده اند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۸۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید