دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۰۷۶۲
گزارشگر : ۹۲
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

شاهد نهضت بزرگ «احسان و انفاق» در استان عاطفی اردبیل خواهیم بود

(شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۳۵

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در روزهای 13 و 14 اسفند، در پایگاه‌های سطح شهر و به خصوص در 15 اسفند در مصلاها و نمازجمعه، نهضت بزرگ «احسان و انفاق» با شعار «عیدی برای همه» در استان عاطفی اردبیل برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه وجوب اعطای مال به فقرا سخت‌ترین واجب است، گفت: معصومین(ع) در روایات، تصریح کرده‌اند که «سخت‌ترین واجب، مواسات و گذشتن از پول و ثروت برای آسایش گرفتاران است».
آیت‌الله عاملی با بیان اینکه در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند در پایگاه‌های سطح شهر و مساجد در «جشن نیکوکاری» شرکت خواهیم کرد، افزود: به ‌خصوص در ۱۵ اسفند در مصلاهای نماز جمعه، شاهد نهضت بزرگ «احسان و انفاق» در استان عاطفی اردبیل خواهیم بود.
امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال، مراسم باشکوه «جشن نیکوکاری» به منظور کمک به نیازمندان جامعه اسلامی و گسترش فرهنگ «انفاق و احسان» با همکاری کمیته امداد و نهاد امامت جمعه با شعار «عیدی برای همه» برگزار می‌شود، بیان کرد: به ‌خاطر تحریم ظالمانه آمریکا و شیوع ویروس کرونا، انسان‌های گرفتار در جامعه که عاجز از تأمین نیازهای ضروری هستند، گسترش یافته‌اند که این امر، مسئولیت سختی برای متمولین درست کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اعلام اینکه مواسات در ایام عسرت و گرفتاری مسلمان‌ها تشدید می شود، بیان کرد: مروت در چنین حالی اقتضا می‌کند که انسان سفره خود را در معرض نیازمندان قرار دهد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید