دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۰۸۹۳
گزارشگر : ۹۲
در نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه

10 نیکوکار «صندوق امداد ولایت» استان اردبیل تجلیل شدند

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۳۸

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: همزمان با روز «ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه» 10 نفر از نیکوکاران «صندوق امداد ولایت» استان اردبیل مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در حاشیه نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: قرض‌الحسنه یکی از جلوه‌های مهم در یاری‌رسانی و دستگیری از نیازمندان به شمار می‌آید که کمیته امداد نیز با راه‌اندازی «صندوق امداد ولایت» سعی در ترویج هرچه بیشتر این فرهنگ غنی اسلامی دارد.
وی با بیان اینکه سپرده‌گذاری در «صندوق امداد ولایت» موجب می‌شود تا بتوانیم به تعداد بیشتری از نیازمندان وام قرض‌الحسنه اعطا کنیم، افزود: گام‌های موثری برای رفع نیازهای اساسی خانوار بی‌بضاعت جامعه در قالب ارائه تسهیلات از طریق این صندوق صورت گرفته که به دنبال افزایش بیش از پیش آن هستیم.
دشتی با اعلام اینکه حدود 8000 نفر از مددجویان اردبیلی در سال‌جاری از تسهیلات قرض‌الحسنه «صندوق امداد ولایت» بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: بیش از 136 میلیارد تومان وام از طریق این صندوق به خانوار تحت حمایت و سایر اقشار آسیب‌پذیر استان اردبیل پرداخت شد تا بخشی از مشکلات‌شان برطرف شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 33 میلیارد تومان از این مبلغ از منابع داخلی صندوق امداد ولایت به خانوار تحت حمایت و سایر نیازمندان استان اردبیل اعطا شده است.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات پرداختی از سوی «صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت» تا سقف ۵ میلیون تومان بدون کارمزد پرداخت می‌شود، اعلام کرد: این صندوق قرض‌الحسنه تنها یک‌بار از تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی پرداختی، ۳ درصد کارمزد دریافت می‌کند.
دشتی با بیان اینکه از نیکوکاران استان اردبیل خواستاریم با سپرده‌گذاری در «صندوق امداد ولایت» بیش از پیش به یاری خانوار مستمند جامعه بشتابند، افزود: سپرده‌گذاری برای امر خیر «قرض‌الحسنه» موجب برکات بسیار در زندگی نیکوکاران شده و شادکامی نیازمندان را نیز به همراه خواهد داشت.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه در کنار تسهیلات حمایتی، وام اشتغال و مسکن نیز از طریق «صندوق امداد ولایت» به مددجویان پرداخت می‌شود، گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه مسیر توانمندسازی و خوداتکایی اقشار بی‌بضاعت را هموارتر می‌کند که امیدواریم همچون سنوات گذشته شاهد افزایش سپرده‌های خیران در این صندوق باشیم.
وی به راهکار ضمانت آسان برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه توسط نیازمندان اشاره و بیان کرد: تلاش داریم با انجام تمهیدات لازم، پرداخت وام به مددجویان را ساده‌تر کنیم تا آنها علاوه بر مشکلات زندگی، دچار مسائل دیگر نشوند.
شایسته ذکر است: در پایان این نشست صمیمی که براساس شیوه‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد، 10 نفر از نیکوکاران و سپرده‌گذاران «صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت» تجلیل شدند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید