دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۰۹:۴۳
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۰۹۵۰
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان اعلام کرد؛

رشد دو برابری کمک‌های مردمی به نیازمندان در سال جاری/ لزوم دستگیری خیران از نیازمندان در آستانه سال نو

(شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹) ۰۹:۴۳

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به رشد دو برابری کمک‌های مردمی به نیازمندان استان در سال جاری نسبت به سال گذشته بر لزوم مشارکت خیران و مردم نوع‌دوست استان در جشن نیکوکاری و حمایت از خانواده‌های ایتام و نیازمند در آستانه سال نو تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی روز گذشته در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمان با تبریک ایام ماه رجب و گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری گفت: کمیته امداد یک‌نهاد انقلابی است که ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره) به‌منظور خدمت به محرومان تأسیس شد.
وی بابیان اینکه در طی سال‌هایی که از تأسیس این نهاد می‌گذرد اقدامات زیادی برای محرومیت‌زدایی در کشور انجام‌شده است افزود: امروز خدمات کمیته امداد بیشتر برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان انجام می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از برگزاری جشن توانمندسازی ۵۵۰۰ خانواده مددجوی کمیته امداد استان کرمان طی هفته جاری در مصلا امام علی (ع) کرمان خبر داد و بیان کرد: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد اولویت اصلی این نهاد است.
وی با عنوان اینکه بیش از 120 هزار خانواده در استان کرمان تحت حمایت کمیته امداد هستند که مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند ادامه داد: ۱۳ درصد جمعیت استان کرمان تحت حمایت نهادهای حمایتی هستند که ۱۰ درصد آن‌ها تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.
صادقی گفت: این نهاد با تسهیلات قرص الحسنه میانگین 50 میلیون تومانی برای مددجویان شغل‌های مولد و پایدار ایجاد می‌کند که باعث درآمدزایی این خانواده‌ها شده است.
وی با اشاره به اینکه بعد از اشتغال‌زایی، نظارت و راهبری شغلی مددجویان انجام می‌شود تأکید کرد: این‌گونه نیست که بعد از پرداخت تسهیلات، این خانواده‌ها با اقساط بانکی به حال خود رها شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه بر اساس ارزیابی انجام‌شده توسط دستگاه‌های مربوطه بیش از ۹۰ درصد شغل‌های ایجادشده توسط کمیته امداد در استان کرمان دارای اصالت هستند ادامه داد: احداث نیروگاه‌های خورشیدی یک شغل پایدار برای مددجویان بوده و ماهیانه برق تولیدی آن‌ها به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود.
صادقی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی مددجویان کمیته امداد بلافاصله پس از تولید خریداری می‌شود و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد افزود: حدود پنج هزار قالیباف تحت حمایت کمیته امداد در استان کرمان قرار دارند که فرش‌های تولیدی آن‌ها به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه مددجویان کمیته امداد در اقتصاد استان کرمان نقش بسیار مهمی دارند گفت: این مددجویان در تولید محصولات مختلف ازجمله گوشت، محصولات کشاورزی و لبنی نقش مؤثری دارند.
وی با اشاره به اینکه از سال گذشته با شیوع ویروس کرونا در کشور برنامه‌های کمیته امداد برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی ازجمله جشن نیکوکاری تعطیل شد افزود: خوشبختانه انفاق و نیکوکاری مردم در این ایام تعطیل نشد و مردم بیشتر به فکر محرومان بودند و سال گذشته کمک‌های مردمی در ایام جشن نیکوکاری و هفته احسان و نیکوکاری دو برابر شد
صادقی بابیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون کمک‌های مردمی به محرومان و نیازمندان بیش از دو برابر شده است گفت: در ایام پایانی سال و در آستانه نوروز هستیم و در این شرایط سخت اقتصادی می‌طلبد با مشارکت در برنامه‌های مختلف ازجمله جشن نیکوکاری بیشتر نیازمندان را یاری کنیم.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۷۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید