دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۱
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۱۰۱۱
گزارشگر : ۸۲
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان تأکید کرد؛

خدمات کمیته امداد برای مردم و نظام جمهوری اسلامی ارزشمند است/ تمام ظرفیت استان باید به کمک کمیته امداد بیاید.

(دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹) ۱۲:۵۱

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان خدمات کمیته امداد را برای مردم و نظام جمهوری اسلامی ارزشمند دانست و گفت: ظرفیت استان کرمان ظرفیت بسیار بالایی است که بخش کوچکی از این ظرفیت در اختیار کمیته امداد است که برای محرومیت‌زدایی و حل مشکلات نیازمندان نیاز است تمام ظرفیت استان به کمک کمیته امداد بیاید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، در دیدار مدیرکل کمیته امداد و اعضای شورای مدیران این نهاد به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری ضمن تبریک بعثت پیامبر اکرم (ص) و تأسیس نهاد مقدس، خدوم و مخلص کمیته امداد گفت: خداوند توفیق بزرگی نصیب شما امدادگران کمیته امداد کرده که در این نهاد مقدس به محروم‌ترین قشر جامعه خدمت‌رسانی می‌کنید.
وی تأکید کرد: اصل حضور کمیته امداد در نقش یک مجموعه توانمند، مجرب و باانگیزه برای این است که هم به محرومان و نیازمندان کمک کند و هم آن‌ها را توانمند کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیدادی سلیمانی خدمات کمیته امداد را برای نظام جمهوری اسلامی و مردم بسیار ارزشمند دانست و گفت: کمیته امداد پناهگاهی است برای نیازمندان و امیدی است برای کسانی که در این دنیا امیدشان از خیلی جاها قطع‌شده است.
وی بابیان اینکه افرادی که به نیازمندان خدمت‌رسانی و کمک می‌کنند باخدا معامله می‌کنند افزود: پیامبر اکرم (ص) در روایتی فرموده‌اند «مردم عیال خدا هستند و هرکس به عیال خدا کمک کند خدا خود جوابگوی آن‌ها است».
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان خاطرنشان کرد: کمیته امداد نهاد بسیار ارزشمند و حقیقتاً نهاد مقدسی است که درصحنه‌های مختلف و حوزه‌های متعددی که ورود کرده با توجه به بودجه و بضاعتی که دارد موفق عمل کرده است.
وی تأکید کرد: بخش‌هایی که در کشور امکانات و توان دارند باید از کمیته امداد الگوبرداری کنند زیرا این نهاد در حوزه مأموریتی خود موفق عمل کرده است و از امکانات و سرمایه‌هایی که در اختیار دارد به‌خوبی استفاده می‌کند و کار را پیش می‌برد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیدادی سلیمانی خاطرنشان کرد: کمیته امداد در همه بخش‌ها و فعالیت‌هایش صرفه‌جوست و یکی از دلایلی که کارهای این نهاد به‌خوبی جلوه می‌کند مواظبت جدی از هزینه کردها است.
وی تصریح کرد: ظرفیت استان ظرفیت بسیار بالایی است که بخش کوچکی از این ظرفیت در اختیار کمیته امداد است که برای محرومیت‌زدایی و حل مشکلات نیازمندان نیاز است تمام ظرفیت استان به کمک کمیته امداد بیاید.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: تمام سیستم تبلیغاتی استان ازجمله صداوسیما، مطبوعات و ائمه جمعه باید وظیفه تبلیغاتی خود را انجام دهند و تلاش کنند توان استان در خدمت محرومیت‌زدایی و در رأس آن کمیته امداد قرار بگیرد که به این اقدام قطعاً تحول بزرگی در استان رخ خواهد داد.
وی با تأکید بر اینکه وظیفه دینی و همگانی همه ما است که از نیازمندان دستگیری کنیم گفت: امیدواریم ظرفیت استان به کمک کمیته امداد بیاید زیرا این نهاد باید یاری شود تا بتواند یاریگر محرومان و نیازمندان همان‌طور که بوده، باشد.
یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این دیدار به حجم قابل‌توجهی از مراجعه افراد غیر مددجو به این نهاد اشاره کرد و گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی مراجعه افراد به این نهاد بسیار افزایش‌یافته است و ما نیز سعی کرده‌ایم در حد توان و بضاعت مالی به این افراد کمک‌های موردی، تسهیلات کارگشایی، تسهیلات اشتغال و جهیزیه پرداخت کنیم و رضایت نسبی را در بین مراجعه‌کنندگان ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: سال ۹۹ یکی از توفیقات بسیار بزرگ کمیته امداد استان کرمان فعالیت در حوزه اشتغال است که یک اصل کلی در برنامه‌های کمیته امداد ایجاد شغل پایدار و درآمد دائم برای مددجویان تحت حمایت است که خوشبختانه کمیته امداد از بین دستگاه‌های اجرایی با اختلاف بسیار زیاد در این زمینه جلوتر است.
صادقی خاطرنشان کرد: یکی از تفاوت‌های کمیته امداد در اجرای طرح‌های اشتغال نظارت مستمر بر این طرح‌ها است و این نهاد بعد از اجرای طرح نیز در کنار خانواده‌ها خواهد بود تا طرح اشتغال آن‌ها دچار انحراف نشود.
وی تعهد کمیته امداد استان کرمان در سال جاری در کارگروه اشتغال استان را ایجاد ۴۵۰۰ شغل پایدار اعلام و خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون این نهاد موفق به اجرای ۱۱ هزار شغل شده است که این توفیق بسیار بزرگی برای این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تصریح کرد: کمیته امداد سعی کرده با حضور میدانی خود امید را در جامعه تزریق کند و تا حد امکان از مشکلات محرومان گره‌گشایی کند.
وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد مولد فقر نیست افزود: زایش‌های فقر در جامعه زیاد هستند و این باعث شده خیلی از خانواده‌هایی که هرسال توانمند و از تحت حمایت خارج می‌شوند افراد جدیدی که پشت نوبت هستند جایگزین این افراد شده و تحت حمایت این نهاد قرار گیرند.
صادقی بیان کرد: امسال اقدامات خوبی در حوزه مسکن مددجویان در استان انجام‌شده و از پروژه پنج هزار واحدی با همکاری سازمان برنامه‌وبودجه ۱۵۵۰ واحد طی هفته جاری هم‌زمان با عید مبعث از طریق ویدئوکنفرانس با دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح و تحویل مددجویان استان خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در پایان ضمن تشکر از همراهی و همکاری خوب مردم و خیران با این نهاد گفت: اعتماد مردمی مهم‌ترین سرمایه این نهاد است که خوشبختانه اعتماد مردم به برنامه‌های این نهاد بسیار قابل‌توجه است و این باعث رشد کمک‌های مردمی به این نهاد شده است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۸۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید