دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۹:۵۷
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۱۰۷۲
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد تاکید کرد:

ضرورت همراهی رسانه ملی در ترویج فرهنگ خیر و احسان

(سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹) ۱۹:۵۷

رئیس کمیته امداد بر ضرورت همراهی رسانه ملی در ترویج فرهنگ خیر و احسان تاکید کرد و گفت: با مشارکت رسانه ملی در برگزاری جشن‌های عاطفه‌ها، نیکوکاری و جشن رمضان، شاهد افزایش کمک‌های مردمی با وجود شیوع کرونا و شرایط سخت اقتصادی بودیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در نشست مدیران ارشد کمیته امداد با رئیس رسانه ملی گفت: اقدامات کمیته امداد گامی ‌برای رسیدن به آرمان‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری برای کمک به صاحبان اصلی انقلاب است که در خدمت به محرومان متبلور شده است.
 
بختیاری با بیان اینکه مردمی‌کردن امدادرسانی به محرومان نیازمند فرهنگ‌سازی است، افزود: در بحث فرهنگ‌سازی و ترویج همدلی مومنانه، صداوسیما حرف اول را زد و نقش آن در فرهنگ‌سازی بی‌بدیل بود.
 
رئیس کمیته امداد از اثرگذاری و نقش رسانه ملی در برگزاری جشن‌های گلریزان ایران مهربان، عاطفه‌ها، نیکوکاری و جشن رمضان یاد کرد و ادامه داد: شعار امسال ما در نوروز امسال «عیدی برای همه است» که قطعا با همراهی رسانه ملی می‌تواند در جلب کمک‌های مردمی موثر باشد.
 
وی با قدردانی از تلاش رسانه ملی در این زمینه به کمک‌های مردمی هنگام بحران شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: با وجود شرایط اقتصادی و کرونا، شاهد افزایش کمک‌های مردمی به کمیته امداد هستیم و این مرهون تلاش‌های رسانه ملی است.
 
رئیس کمیته امداد خواستار همراهی صداوسیما در تبیین مسئولیت‌های اجتماعی برای همه بخش‌ها و دستگاه‌ها شد و اظهار کرد: رسانه ملی در زمینه همکاری با کمیته امداد تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده که لازم است با تشکیل کارگروهی، این تفاهم‌نامه به‌روز شود.
 
بختیاری به محدودیت‌های رسانه ملی و مشکلات تخصیص منابع به این رسانه در کشور اشاره کرد و گفت: صداوسیما درهمه بحران‌ها و مشکلات کشور به صورت جهادی در میدان حضور داشته است.
 
وی همچنین با اشاره به جلسه‌ مجازی معاونت امور استان‌های صدا و سیما با مدیران کل استانی کمیته امداد، گفت: در آن نشست آمار بسیار خوبی از تعامل صدا و سیمای استانی با کمیته امداد ارائه شد که نشان از تلاش رسانه ملی برای امدادرسانی به مردم دارد.
 
همچنین مرضیه وحید دستجردی، عضو هیئت امنای کمیته امداد در این نشست با اشاره به اینکه در زمان ریاست دکتر علی عسکری کمیته امداد بیشترین حضور را در برنامه‌های رسانه ملی داشته است، از حمایت‌های صدا و سیما در این زمینه قدردانی کرد.
 
وی همچنین از اثرگذاری سریال و مجموعه‌های نمایشی برای ترویج فرهنگ خیر و احسان یاد کرد و خواستار تولید مجموعه‌های تلویزیونی با مضمون انفاق و رسیدگی به محرومان جامعه شد.
 
رئیس رسانه ملی نیز در دیدار با رئیس و معاونان کمیته امداد بر اهمیت بازنمایی توفیقات نظام در زمینه پیشرفت و توسعه در سال‌های پس از انقلاب و ترویج فرهنگ انفاق و مواسات تاکید کرد و گفت: پیشرفت روزافزون کشور پس از انقلاب اسلامی سطح توقعات مردم را به حق  بالا برده است و امروز دیگر دغدغه مردم رفع نیازهای اولیه زندگی نیست.
 
استفاده رسانه ملی از همه ظرفیت‌ها برای کمک به اشتغال کمیته امداد 

 

علی عسکری با اشاره به اهمیت انفاق در دین مبین اسلام گفت: رسانه ملی امروز درک عمیقی از اوضاع کشور دارد و یکی از سیاست‌های صداوسیما گسترش فرهنگ مواسات و انفاق است.
 
رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد شغل یکی از پایه‌های اصلی از بین بردن فقر است، گفت: رسانه ملی از همه ظرفیت‌هایش برای کمک به این راهبرد کمیته امداد استفاده می‌کند.
 
وی همچنین از طرح ساخت مجموعه‌های تلویزیونی با موضوع ترویج استقبال کرد و گفت: رسانه ملی برای تحقق این امر و سریال‌سازی با چنین موضوعاتی آمادگی کامل دارد و از طرح‌های کمیته امداد برای ساخت سریال استقبال می‌کند.
 
رئیس رسانه ملی همچنین از حمایت سازمان صداوسیما از کمیته امداد در راه‌اندازی صنایع تولیدی و طرح‌های خرد اشتغال خبر داد و گفت: اگر این نهاد برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال، طرحی را راه‌اندازی کند، ما از آن حمایت خواهیم کرد و در زمینه اشتغال‌زایی و حمایت از تولید و کارآفرینی از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۸۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید