دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۹
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۱۲۰۲
گزارشگر : ۸۲
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان؛

عملیاتی شدن زکات مسئله مهمی است که باید به بهترین وجه ممکن انجام شود/ کمیته امداد کرمان در حوزه زکات موفق عمل کرده و خوش درخشیده است

(سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۲۹

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان عملیاتی شدن زکات به بهترین وجه ممکن را مسئله مهمی دانست و گفت: خوشبختانه کمیته امداد استان کرمان در حوزه زکات موفق عمل کرده و خوش درخشیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در نشست کمیته تبلیغ فرهنگ زکات بابیان اینکه بر اساس آیات و روایات نماد عبادات در دو بخش خلاصه‌شده است؛ افزود: همه وظایف مادی در قامت زکات و وظایف عبادی در قامت نماز یاد می‌شود و روایاتی که به این دو می‌پردازند دو مأموریت برای ما بیان می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان عملیاتی شدن زکات به بهترین وجه ممکن را مسئله مهمی دانست و گفت: خوشبختانه کمیته امداد استان کرمان در حوزه زکات موفق عمل کرده و خوش درخشیده است.

وی تأکید کرد: اگرچند ظرفیتِ ارزشمند در حوزه زکات در کنار یکدیگر قرار گیرند و هم‌افزایی انجام شود قطعاً آمار زکات افزایش چشمگیری خواهد یافت.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان یکی از این ظرفیت‌ها را سازمان جهاد کشاورزی دانست و بیان کرد: یکی از مأموریت‌های این سازمان پرداختن به مسئله زکات است و با توجه به ظرفیت‌های فوق‌العاده بزرگی که در حوزه کشاورزی در کرمان موجود است اگر جهاد کشاورزی با همه ظرفیت خود به‌صورت جدی فعال شود ظرفیت ارزشمندی است.

امام‌جمعه کرمان ادامه داد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان نیز با توجه به شبکه گسترده‌ای از مبلغان در شهرها و روستاها در اختیار دارد یکی دیگر از ظرفیت‌های تبلیغی فریضه زکات است.

وی بابیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه نیز می‌تواند درزمینهٔ زکات مستحبی کمک بزرگی به زکات استان کند افزود: کرمان از استان‌هایی است که اوقاف و امور خیریه در آن خیلی پررنگ و سرمایه بزرگی از وقف در اختیار استان است لذا اوقاف دو مأموریت مهم پیش رو دارد و آن اینکه وقف و موقوفات هر دو باید به‌صورت جدی زنده شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیدادی سلیمانی شبکه ائمه جمعه در بیش از ۵۰ نقطه استان را ظرفیت دیگری در جهت تبلیغ زکات عنوان و بیان کرد: ائمه جمعه می‌توانند از تریبون نماز جمعه برای تبلیغ زکات استفاده کنند.

 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید