دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۱۲۴۴
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

تجلیل از 15 نخبه و استعداد برتر کمیته امداد استان اردبیل

(چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۴۱

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 15 نفر از نخبگان تحت حمایت که دارای مدارج عالی علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری و ورزشی در عرصه‌های کشوری بودند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در حاشیه مراسم تجلیل از نخبگان و استعدادهای برتر که همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل در سالن جلسات کمیته امداد برگزار شد، گفت: بیش از 100 نخبه قرآنی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی از بین فرزندان خانوار تحت حمایت شناسایی شده‌اند که برنامه‌های متنوعی برای شکوفایی هرچه بیشتر استعدادهای آنها در طول سال صورت می‌پذیرد.
وی با اشاره به اینکه 15 نفر از این نخبگان که به مدارج عالی دست پیدا کرده بودند، مورد تجلیل قرار گرفتند، بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای بهره‌گیری از استعداد و توانایی‌های این نخبگان صورت گرفته تا بتوانیم با استفاده از آن، به سایر کودکان و نوجوانان تحت حمایت کمک کنیم.
دشتی با بیان اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت دارای استعدادهای نهفته‌ای هستند، افزود: می‌کوشیم با کشف استعدادهای مددجویان، مسیر آنها را برای رقم زدن آتیه‌ای درخشان هموار کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هرچقدر حمایت‌ها از دانش‌آموزان بی‌بضاعت بیشتر شود آنها آینده را روشن‌تر خواهند دید، گفت: با کمک‌های خیران و نیکوکاران آتیه‌ای سرشار از امید برای کودکان و نوجوانان نیازمند ترسیم خواهد شد.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه کمیته امداد استان اردبیل با حضور چشمگیر و نفرات برتر قرآنی توانست رتبه سوم کشوری را در مسابقات «باران وحی» کسب کند، افزود: 23 نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در جشنواره کشوری «باران وحی» امسال حائز رتبه‌های برتر شده‌اند.
دشتی با اشاره به اینکه «کانون فرهنگی تربیتی الغدیر» کمیته امداد استان اردبیل نیز رتبه نخست کشوری را در سال‌جاری کسب کرده است، بیان کرد: در کنار خدمات حمایتی، ارائه خدمات فکری و فرهنگی به خانوار تحت حمایت را در دستور کار قرار داده‌ایم تا آنها با خودباوری به سمت خودکفایی حرکت کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد را ترویج سبک زندگی اسلامی در بین خانوار تحت حمایت عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌های قرآنی، فرهنگی، علمی و ورزشی زمینه شکوفایی استعدادهای فرزندان خانوار تحت حمایت را فرا هم می‌سازد.
در ادامه این مراسم، حسین شایقی، رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل با اشاره به اینکه انسان‌های فرهیخته الگویی برای تربیت نسل‌های آینده هستند، بیان کرد: فرهیختگان بر روی اقشار مختلف جامعه تاثیرگذار هستند که باید زمینه معرفی آنها فراهم شود.
وی با بیان اینکه نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در بحث فرهنگی، علمی و ورزشی سرآمد هستند، افزود: با وجود اینکه این کودکان و نوجوانان از خانوارهای کم‌برخوردار و بی‌بضاعت محسوب می‌شوند اما با تلاش و کوشش توانسته‌اند افتخارات بسیاری را برای خود و خانواده‌شان کسب کنند.
شایقی با اشاره به اینکه باید سایر دانش‌آموزان و دانشجویان، نخبگان کمیته امداد را الگوی خود قرار دهند، اعلام کرد: بنیاد نخبگان نیز در زمینه توانمندسازی، مهارت‌آموزی، برنامه‌های فرهنگی و ارائه تسهیلات به نخبگان این نهاد خدمات‌رسانی خواهد کرد.
شایسته ذکر است: در پایان این نشست صمیمی که براساس شیوه‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد، 15 نفر از نخبگان و استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل تجلیل شدند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۶۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید