دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۱۳۹۵
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

افزایش 64 درصدی کمک‌های مردم نیکوکار استان اردبیل در سال 99

(دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم نیک‌اندیش استان اردبیل همچون سنوات گذشته یاری‌گر اقشار آسیب‌پذیر هستند که کمک‌های خیران در سال 1399 نسبت به سال 1398 با افزایش 64 درصدی روبه‌رو بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی ضمن قدردانی از کمک‌های مردم نیکوکار استان اردبیل به خانوار بی‌بضاعت جامعه، گفت: کمیته امداد به تنهایی و بدون کمک‌های مردمی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای اساسی مددجویان باشد که همواره مردم خیر استان با کمک‌های خود نشاط و شادابی را به اقشار آسیب‌پذیر هدیه می‌کنند.
وی با اعلام اینکه اردبیلی‌های نیکوکار در سال 1399 حدود 82 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانوار تحت حمایت کمیته امداد و سایر افراد نیازمند استان کمک کرده‌اند، بیان کرد: در دورانی که به خاطر شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها دچار وضعیت نامناسب اقتصادی شده‌اند، مردم خیر استان نه‌تنها نیازمندان جامعه را فراموش نکرده‌اند بلکه به کمک‌های خود نیز افزوده‌اند.
دشتی با اشاره به اینکه کمک‌های مردم خیر اردبیل در سال 1399 نسبت به سال 1398 رشد 64 درصدی داشته است، افزود: افزایش کمک‌های مردم ولایت‌مدار اردبیل برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) است که مردم را به همدلی، مواسات و کمک مومنانه دعوت کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل به کمک 13 میلیارد تومانی اردبیلی‌ها به صورت نقدی و غیرنقدی به «جشن نیکوکاری» اشاره کرد و گفت: در جشن نیکوکاری سال 1399 که با شعار «عیدی برای همه» برگزار شد شاهد رشد 87 درصدی نسبت به مدت مشابه خود در سال 1398 بودیم.
وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری در اسرع وقت بین تمامی خانوار تحت حمایت توزیع شد، افزود: هم‌اکنون 42 هزار خانوار در قالب 85 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که رسیدگی به مشکلات آنها یاری همگانی را می‌طلبد.
دشتی با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خصوص جشن نیکوکاری و لزوم کمک‌رسانی به افراد نیازمند در خطبه‌های نماز جمعه سال گذشته، بیان کرد: کمال تشکر و قدردانی از امام جمعه اردبیل داریم که با فرمایشات خود دلگرمی وصف‌ناپذیری را به اقشار محروم جامعه هدیه کردند و موجب همبستگی همه آحاد مختلف مردم برای یاری‌رسانی به فقرا و مستمندان شدند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه صداوسیما، سپاه و بسیج، سازمان‌ آموزش و پرورش و سازمان دانش‌آموزی به صورت ویژه‌ای وارد بحث «جشن نیکوکاری» شدند، گفت: سایر دستگاه‌های اجرایی نیز هم‌سو با کمیته امداد گام‌های موثری را برای رسیدگی به امور فقرا و محرومان جامعه برداشتند که از اقدامات آنها نیز قدردانی می‌کنیم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید