دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۰۷
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۱۴۶۰
گزارشگر : ۷۸

دیدار دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی با امام جمعه فاروج در جهت تبیین برنامه های زکات

(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۰۸:۰۷

دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی با امام جمعه شهرستان فاروج در جهت تبیین برنامه های زکات این شهرستان در سال جاری و اجرای برنامه های مناسبتی در ماه مبارک رمضان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی در این دیدار توجه به وضعیت کشاورزی در شهرستان فاروج را در مقایسه با شهرستان های دیگر مهم ارزیابی کرد و خواستار انجام اقدامات زیر بنایی در حوزه جمع آوری زکات شد.
وی با یاد آوری اینکه 95 درصد اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی است افزود: توجه به اقدامات زیر بنایی در حوزه زکات با توجه به وضعیت کشاورزی فاروج از اهمیت  ویژه ای برخوردار است؛ چرا که می توان با استفاده ازاین ظرفیت الهی گام های مهمی در جهت کمک به محرومان استان برداشت.
وی با اشاره به رهنمودهای حضرت آقا در جهت توجه به تولید، طی سه سال اخیر اظهار کرد:کمیته امداد همچون سالهای گذشته توجه به توسعه اشتغال نیازمندان و البته پایدار سازی طرح های اشتغال را به عنوان راهبردهای مهم این نهاد پایه ریزی کرده است.
وی تاکید کرد:  با توجه به بازدیدهای بازرسان و کارشناسان متخصص حوزه اشتغال، ما  اکنون کمترین انحراف را در حوزه اشتغال مددجویان داریم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با تقدیر از  همکاری مردم نوعدوست استان در حمایت از محرومان گفت: به رغم محرومیت ها و مشکلات؛ مردم استان در حوزه کمک رسانی  به نیازمندان در رتبه های برتر کشور قرار دارند به طوری که اکنون مردم سخاوتمند در حوزه پرداخت صدقات در رتبه دوم و در حوزه اکرام ایتام نیز در رتبه ششم کشور قرار دارند.
الهی راد به بیان برنامه های ماه مبارک رمضان پرداخت و اجرای طرح مفتاح الجنه در جهت دهی به رسیدگی محرومان با مشارکت مدیران دستگاه های اجرایی را از جمله برنامه های پیش بینی شده در این حوزه معرفی کرد و در ادامه اجرای رزمایش مواسات و همدلی و همچنین استفاده از ظرفیت خیران در تامین بسته های معیشتی و پخت غذای گرم با راه اندازی آشپزخانه های مهدوی در دو مرحله  را  از دیگر برنامه های این نهاد عنوان کرد.
وی به اجرای مرحله دوم طرح پویش ایران مهربان با کمک  نواحی بسیج و بنیاد غدیر اشاره و خاطر نشان کرد: در گام دوم بیش از 12 هزار حامی از طریق مشارکت سپاه برای ایتام و فرزندان محسنین این نهاد جذب می شود.


تعداد بازدید : ۲۹۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید