دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۱۴۶۱
گزارشگر : ۷۸

‍500 کارمند شهرستان فاروج به پویش ایران مهربان پیوستند

(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۰۸:۱۲

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی در دیدار با فرماندار شهرستان فاروج به بیان برنامه های این نهاد در ماه مبارک رمضان در کمک به محرومان پرداخت و نسبت به همکاری دستگاه های اجرایی در جهت اجرای رزمایش مواسات و همدلی و همچنین اجرای پویش ایران مهربان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد،مجید الهی راد،مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این دیدار در خصوص اجرای رزمایش مواسات و همدلی گفت: این طرح با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دومین سال متوالی در جهت تهیه بسته های غذایی و پخت غذای گرم برای نیازمندان اجرا می شود.
وی ادامه داد: امیدواریم با مشارکت فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی بتوانیم بخشی از نیاز خانواده های محروم را در ماه مبارک رمضان تامین کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی همچنین از تلاش های فرماندار شهرستان فاروج در جذب اعتبارات بانک ها از محل تبصره 16 تقدیر کرد و گفت: تا کنون 91 درصد این اعتبارات جذب شده است که  با ورود فرمانداری قطعا محرومان بیشتری از تسهیلات قرض الحسنه بانک ها بهره مند می شوند.
الهی راد در ادامه به طرح پویش ایران مهربان و برکات آن در حمایت ایتام و فرزندان محسنین اشاره و اضافه کرد:در شهرستان فاروج در مجموع 465 یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند که این کودکان شامل 220یتیم و245 فرزند محسنین  هستند. سرانه این ایتام 530 هزار تومان و سرانه محسنین نیز  به برکت پویش ایران مهربان هم اکنون به470 هزار تومان افزایش یافته است که به زودی  این رقم به700هزار تومان افزایش می یابد.
وی خاطر نشان کرد: 500  کارمند این شهرستان به پویش ایران مهربان و حمایت از ایتام و خانواده های محسنین پیوستند و کمک های نقدی خود را به حساب این کودکان واریز کرده اند.
الهی راد فرایند پرداخت زکات در شهرستان فاروج را نیز مناسب ارزیابی کرد و میزان زکات پرداختی طی سال 99 را یک میلیارد و 264 میلیون تومان اعلا م کرد و ادامه داد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال بیش از 17 درصد رشد داشته است.
وی حرکت برنامه های زکات را به سمت تامین کمک معیشت مردم و حل مشکل ازدواج جوانان و تحصیل دانش آموزان و کمک به درمان بیماران در سال جاری  ذکر کرد.


تعداد بازدید : ۳۰۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید