دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۱۴۶۲
گزارشگر : ۷۸

‍ توزیع 500 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان

(شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰) ۰۸:۱۹

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از توزیع 500 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان طی ماه مبارک رمضان خبر داد.

مجید الهی راد در دیدار امام جمعه شهرستان شیروان ضمن ارائه گزارشی از برنامه های این نهاد در ماه مبارک رمضان به اجرای طرح رزمایش و مواسات اشاره کرد و گفت: هم اکنون اقدامات اولیه اجرای این رزمایش در ماه رمضان در حال انجام است و طی پیش بینی انجام شده بیش از 500 هزار پرس غذای گرم بین محرومان توزیع می شود.
وی اطعام نیازمندان و توزیع سبد های معبشتی را از مهمترین برنامه های ماه مبارک رمضان توسط این نهاد عنوان کرد و  از مراکز نیکوکاری به عنوان ظرفیتی مهم در جهت استفاده از کمک خیران برای تهیه بسته های معیشتی نیازمندان نام برد و افزود: در ماه مبارک طی دو مرحله توزیع سبد های معیشتی را نیز در برنامه داریم که مرحله اول آن  به مناسبت میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) انجام می شود.
وی به بودجه تعهدی و کسب توفیقات این نهاد در این بخش اشاره کرد و ادامه داد: امسال نیز امیدواریم بیشترین بودجه را از حوزه های اکرام ایتام و طرح های مشارکتی جذب و در جهت حل مشکل نیازمندان صرف کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد کمیته امداد شیروان در حوزه پویش ایران مهربان اشاره و وضعیت پیوستن کارکنان دستگاه های اجرایی این شهرستان به این پویش را مناسب ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون 950  فرزند یتیم و محسنین تحت پوشش این نهاد هستند که سرانه دریافتی ایتام ماهیانه 500 هزار تومان و فرزندان محسنین 250 هزار تومان است.
وی به هدفگذاری این نهاد در جهت ارتقاء سرانه دریافتی ایتام اشاره و پویش ایران مهربان را طرحی مهم در جهت تحقق این اهداف برشمرد و افزود: از مجموع سه هزار حامی پیش بینی شده در شهرستان شیروان تا کنون هزار و 300 حامی جذب شده است و  45 درصد برنامه ها در گام اول تحقق یافته است و در مرحله دوم ایران مهربان جذب هزار و 945 حامی جدید پیش بینی شده است که تا پایان شب های قدر این تعداد سهمیه جذب می شود.


تعداد بازدید : ۳۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید