دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۵
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۸۱۴۹۲
گزارشگر : ۹۰
همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان انجام می شود،

برگزاری رزمایش " ایران همدل – اطعام مهدوی" در استان مرکزی

(یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۴۵

رزمایش مواسات با عنوان "ایران همدل-اطعام مهدوی" همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در استان مرکزی اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی درنشست خبری پیرامون برنامه‌های ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان 15 آشپزخانه به صورت متمرکز و 100 آشپزخانه توسط مراکز نیکوکاری در سطح استان به منظور طبخ غذای گرم با رعایت پروتکل های بهداشتی و توزیع بین نیازمندان با حفظ منزلت و کرامت مددجویی پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه تاپایان ماه مبارک رمضان پویش " ایران مهربان در سطح استان مرکزی" اجرایی می شود و جذب 5000 حامی جدید و رساندن حامیان به تعداد 35 هزار حامی از برنامه های کمیته امداد استان مرکزی در ماه مبارک رمضان است،اظهار داشت: در حال حاضر 30 هزار حامی حمایت از 6200 یتیم و خانواده محسنین را عهده دار هستندو به طور میانگین 460 هزار تومان توسط حامیان به حساب ایتام واریز می شود؛کمیته امداد استان مرکزی رتبه دوم را در پویش" ایران مهربان" را کسب کرد.


وی با بیان اینکه در ماه رمضان سال گذشته 184 هزارو 437 بسته معیشتی با اعتبار 68 میلیارد تومان و بیش از 367 هزارو 511 وعده غذایی گرم با اعتبار بیش از 5 میلیاردو 700 میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد، اظهار داشت: افزایش 30 درصد کمک های انجام شده به نسبت سال قبل با کمک و هم افزایی 246 مرکز نیکوکاری و خیران از برنامه‌های پیش بینی شده در ماه رمضان امسال است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی نام گذاری شده است، اظهار داشت: از اولویت های این نهاد در سال جاری کمک به رفع موانع اشتغال مددجویان و پشتیبانی و حمایت از آنها در مسیر توانمندسازی است.

مومنی بیان کرد:در سال گذشته 9700 فرصت شغلی پایدار با اعتبار 136 میلیاردو 200 میلیون تومان توسط کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد که 134 درصد نسبت به برنامه مصوب این نهاد در بخش اشتغال عملکرد داشته است.

وی ساخت مسکن مددجویی را از اقدامات این نهاد برشمردوگفت:ساخت سه هزار واحد مسکونی (دو هزار واحد توسط بنیاد مسکن برای نیازمندان) و هزار واحد مسکونی مددجویی که در سال گذشته آغاز شد در حال انجام است ؛ در سال گذشته تعداد 129 خانوار با بیش از سه فرزند یتیم شناسایی و صاحب خانه شدند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر خانواده های روستایی تحت حمایت و فاقد مسکن در سطح استان مرکزی نداریم،اضافه کرد:در سال گذشته 3 میلیاردو 200 میلیون تومان بابت ساخت حمام مناسب برای مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه علی رغم تمامی مشکلات اقتصادی رشد کمک های مردمی در سال گذشته 199 درصد بوده است ،گفت: این اعتماد مردمی به کمیته امداد شایسته تقدیر است.

وی ادامه داد:در سال گذشته 6 میلیارد تومان به مددجویان آسیب دیده از کرونا کمک شده است علاوه بر آن به طرح های اشتغالی که دچار آسیب شده اند تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کل اعتبار کمیته امداد استان مرکزی در سال گذشته 515 میلیاردو 300 میلیون تومان بوده که بیش از این اعتبار جذب و برای نیازمندان هزینه شده است، گفت:6 درصد جمعیت استان مرکزی تحت حمایت کمیته امداد هستند ودر سال گذشته 5 درصد از خانواده های تحت حمایت با توانمندی و دلایل دیگر از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان در پایان گفت:کمیته امداد استان مرکزی در سال گذشته در بخش مشارکت مردمی ، ایران مهربان، فرهنگی ، مسکن و سایر بخش‌ها موفق به کسب رتبه های برتر کشوری شده است.

شایسته ذکر است، خیران می توانند از طریق ارسال عدد 1 به شماره پیامکی 3000333386 و یا سامانه اکرام به آدرس ekram.emdad.irحمایت از یک یا چند فرزند ایتام و محسنین را عهده دار شوند.
شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۰۶۱۴ وکدمهربانی : #086*8877* آماده دریافت کمک های مردمی در ماه مبارک رمضان است.

تعداد بازدید : ۳۸۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید