دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۶
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۸۱۵۰۶
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد،

ایجاد 9700 فرصت شغلی پایدار برای مددجویان تحت حمایت

(دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰) ۰۸:۵۶

در سال گذشته 9700 فرصت شغلی پایدار توسط کمیته امداد استان مرکزی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مؤمنی مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: در حوزه ایجاد اشتغال ۹۷۰۰ فرصت شغلی پایدار با اعتبار بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان به صورت مستقیم در استان مرکزی ایجاد شد که نسبت به برنامه پیش‌بینی شده ۱۳۴ درصد افزایش عملکرد روی داده است.

وی با اشاره به توزیع غذای گرم به خانواده‌های تحت حمایت در استان اظهار کرد: ۱۸۴ هزار و ۴۳۷ بسته معیشتی به ارزش ۱۶۸ میلیارد تومان و همچنین ۳۶۷ هزار وعده غذایی گرم در ماه رمضان سال گذشته بین نیازمندان تحت حمایت توزیع شده بود که امسال پیش‌بینی شده توزیع غذای گرم ۳۰ درصد نسبت به سال ۹۹ افزایش داشته باشد.

وی با بیان اینکه در استان بیش از ۳۰ هزار خیر وجود دارد که ۶۲۰۰ فرزند یتیم و محسنین را حمایت می‌کنند افزود: استان مرکزی در طرح «ایران مهربان» سال گذشته موفق شد رتبه دوم کشور را به همت کمک خیرین به دست آورد که این طرح امسال هم تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت و امیدواریم که تعداد خیرین به ۳۵ هزار نفر برسد.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خاطرنشان کرد: خیران استان به طور میانگین مبلغ ۴۶۰ هزار تومان به افراد تحت حمایت کمک می‌کنند که این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با بیان اینکه برای ۱۲۹ خانواده یتیم بالای سه فرزند که بیشتر از یک سال تحت پوشش کمیته امداد و فاقد منزل بودند، یک باب منزل تهیه شده و در اختیارشان قرار گرفت اظهار کرد: ۸۸ واحد مسکونی نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید و به این ترتیب یتیم فاقد مسکن نخواهیم داشت.

مؤمنی ادامه داد: عملیات ساخت سه هزار واحد مسکونی که مقرر شد برای محرومان در استان ساخته شود دو هزار واحد توسط بنیاد مسکن و یک هزار واحد توسط کمیته امداد در حال انجام است.

وی همچنین بیان کرد: ساخت ۲۸۸ واحد مسکونی در شهر مهاجران آغاز شده و تا ۱۸ ماه دیگر به پایان خواهد رسید؛ البته زمین ۱۸۸ واحد هم روز گذشته از طرف استانداری و راه و شهرسازی تحویل شده است.

به گفته وی زمین ۳۰۰ واحد هم با مساعدت‌های استانداری در اراک واگذار می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید