دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۱۵۶۸
گزارشگر : ۸۰
برای دومین سال متوالی؛

آشپزخانه های اطعام مهدوی، میزبان نیازمندان

(چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰) ۱۰:۰۴

با حضور رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان و مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، آشپزخانه های طرح اطعام مهدوی برای دومین سال متوالی راه اندازی شد تا سفره نیازمندان را گرم و متنعم کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در مراسم رسمی آغاز بکار نخستین آشپزخانه مهدوی کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: در پی فرمایش مقام معظم رهبری در سال 1399 مبنی بر مواسات و همدلی و کمک مومنانه به خانواده های نیازمند و آسیب دیده از مشکلات اقتصادی و بیماری منحوس کرونا، رزمایشی تحت عنوان ایران همدل آغاز شد

وی ادامه داد: در مرحله سوم رزمایش ایران همدل و طرح اطعام مهدوی به منظور استمرارکمک های مومنانه، آشپزخانه های مهدوی براری دومین سال متوالی کار خود را به طور رسمی آغاز کرده و امروز شاهد طبخ و توزیع غذا از مسجد محمد رسول ا... (ص) هستیم  وطبخ و توزیع غذای گرم با رعایت دستورالعملهای بهداشتی در آشپزخانه های مهدوی در طول ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: پیش بینی شده که با کمک خیران و نیکوکاران و همراهی اقشار مختلف مردم، تعداد آشپزخانه های مهدوی در سطح استان به 72 آشپزخانه برسد و انشاالله تا پایان ماه مبارک رمضان 313 هزار پرس غذای گرم و سبد کالا بین خانواده های نیازمند توزیع خواهد شد

حق گویان عنوان کرد: یکی از مسائل مهم که به عنوان دغدغه در راه اندازی و اداره آشپزخانه مهدوی وجود دارد، رعایت پروتکل های بهداشتی است چراکه برای ما سلامت فعالان حاضردر آشپزخانه و متعاقب آن خانواده های نیازمند بسیار مهم است از این رو افرادی که در آشپزخانه مهدوی فعالیت دارند، پس از احراز سلامت مشغول بکار می شوند و درحین پخت غذا نیز موارد بهداشتی تحت نظارت ناظرین شبکه بهداشت، رعایت می شود.

وی اظهارکرد: کسانی که در آشپزخانه مهدوی فعالیت دارند، با هدف قرب الهی در این راه قدم گذاشته اند و حضورشان برای خدمت به نیازمندان و محرومان است.

حق گویان با اعلام این مطلب که کمکهای مردم نوعدوست استان با رعایت نیات خیرخواهانه آنان و در اسرع وقت به دست خانواده های نیازمند می رسد ، گفت : در ماه مبارک رمضان سال گذشته بیش از 313 هزار پرس غذا و سبد کالا به ارزش بیش از  12 میلیارد تومان از محل کمکهای مردمی ، بین نیازمندان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: برای مشارکت عموم مردم نیکوکار در طرح اطعام مهدوی امسال کد مهربانی # 028*8877* و شماره کارت 6037997950028515 در نظر گرفته شده است.

در ادامه رئیس مرکز شهید بلندیان گفت: این مرکز بر فعالیت آشپزخانه های طرح اطعام مهدوی نظارت دارد و حتی در بخش توزیع نیز پروتکل های بهداشتی رعایت می شود تا غذایی گرم و سالم به دست محرومان برسد.

علیرضا مهرعلیان یادآورشد: به عموم مردم توصیه می کنیم در جریان خرید و مراودات مختلف دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید