دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۱۵۸۹
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

بدون تقویت بنیه فرهنگی و دینی خانواده ها، هیچ خدمتی نتیجه بخش نیست

(پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰) ۰۸:۴۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: پایه و اساس هر کاری، فرهنگ است، پیامبر اکرم (ص) نیز با رویکرد ارتقای وضعیت فکری و فرهنگی رسالت خود را آغاز و دین اسلام را تبلیغ کرد از این رو بدون تقویت بنیه فرهنگی و دینی خانواده ها، هیچ خدمتی نتیجه بخش نخواهد بود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در دیدار با رئیس ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: موضوع برگزاری نماز در کمیته امداد امام خمینی (ره) که به نام انقلاب و امام (ره) نسبت داشته و دارد بسیار مهم است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: توجه به نماز امری ضروری است چراکه تنها نماز یک عبادت تک بعدی نیست بلکه دارای وجوه مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

وی افزود: وقتی نماز جمعه می خوانیم وجه سیاسی آن نمایان تر است و وقتی نماز عید فطر می خوانیم عظمت امت اسلامی و شکوه اجتماعی و وحدت به نمایش درمی آید، وقتی نماز باران می خوانیم وجه اقتصادی و اجتماعی آن را می بینیم.

حق گویان تصریح کرد: از طرف دیگر نماز با زکات همراه است یعنی پرداخت زکات و اقامه نماز در هم پیوند خورده اند و مصرف غالب زکات هم برای نیازمندان و محرومان است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: وجه دیگر همراهی زکات و نماز این است که زکات یک اهرم پشتیبان اقتصادی در نظام اسلامی است که به سلامت جریان کار و تلاش کمک می کند و تطهیرکننده اموال است.

وی توضیح داد: رسیدن به این مبانی بدون توجه به مسائل فرهنگی ابتر است از همین روست که گفته می شود پایه و اساس هر کاری، فرهنگ است، پیامبر اکرم (ص) نیز با رویکرد ارتقای وضعیت فکری و فرهنگی رسالت خود را آغاز و دین اسلام را تبلیغ کرد از این رو بدون تقویت بنیه فرهنگی و دینی خانواده ها، هیچ خدمتی نتیجه بخش نخواهد بود.

در ادامه رئیس ستاد اقامه نماز استان گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) طی سال های گذشته همواره از دستگاه های فعال در عرصه نماز است که انتظاری جز این هم نمی رود.

حجت الاسلام سید قریش موسوی یادآورشد: لازم است فعالیت های مستقیم در خصوص نماز و یا فعالیت های مرتبط مستند سازی شود تا برای دستگاه های مختلف ارسال شود و همه دستگاه ها از تجربه یکدیگر در این زمینه استفاده کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۹۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید