دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۵
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۸۱۵۹۱
گزارشگر : ۹۹

پنجمین «خانه امداد» افتتاح شد

(پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰) ۱۱:۱۵

طرح توانمندسازی محله با افتتاح خانه امداد در محله فرحزاد آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد،طرح توانمندسازی محله در محله فرحزاد امروز پنج شنبه 26 فروردین با حضور سید ابوالفضل پرپنچی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران،علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مدیران ، مسئولان و خیّران در حسینیه اعظم فرحزاد واقع در منطقه دو تهران برگزارشد.

سید ابوالفضل پرپنچی،مدیرکل کمیته امداد استان تهران در آیین افتتاح پنجمین خانه امداد،گفت:طرح توانمندی محلات با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام، بسیج، امور مساجد، شهرداری، شورایاران محله، سازمان بهزیستی، صندوق کارآفرینی، پست بانک، وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی، هلال احمر و.... در محلات محروم در جهت شناسایی نیازمندان و رفع مشکلات آنها اجرا می شود.

وی افزود:کمیته امداد در خانه امداد به عنوان هماهنگ کننده امور اقدام می کند و همه سازمان ها  و نهادهای عضو این طرح با هم کمک می کنند و در این هم افزایی با کمک مردم ،خیران و معتمدان اقدامات لازم برای توانمندی نیازمندان محله انجام می شود.

در ادامه، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: نخستین اقدام در جهت ایجاد این خانه ها، دو سال پیش در محله هرندی تهران تحت عنوان خانه هلال(متولی هلال احمر) آغاز شد.

وی با بیان اینکه در رسیدگی به محلات دو فاکتور از جمله حاشیه نشینی و بخش فرسوده را با هماهنگی دستگاهها برطرف خواهیم کرد، افزود: هم اینک خانه هلال در دروازه غار توسط هلال احمر، خانه احسان در محله شوش توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، خانه بهزیست در باغ آذری توسط بهزیستی، خانه وقف در امامزاده قاسم توسط اداره اوقاف و خانه امداد در محله اتابک توسط کمیته امداد استان تهران راه اندازی شده است.

وی گفت: هم اینک طبق بررسی ها دو هزار و 20 محله محروم در کشور شناسایی شده که با همکاری دستگاهای عضو طرح توانمندسازی محله مشکلات آنها رسیدگی خواهد شد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: بنا داریم برای رسیدگی بیشتر افرادی را توسط معتمدین محلات برای هر کوچه تعیین کنیم تا بتوانیم نیاز هر کوچه را به صورت خودجوش پیگیری کنیم.

علی محمدی، بیان کرد: هم اینک در محله هرندی 56 کوچه وجود دارد و عوامل هماهنگ کننده در این محله تعیین شده تا نیازها را احصا و در جهت توانند سازی این محلاتاقدام نمایند.

 وی، گفت: هم اینک این طرح در سطح کشور در استان‌های تهران، قم، مشهد، اصفهان و همدان اجرا شده و در آینده ای نزدیک در سایر استان ها نیز اجرایی خواهد شد. 

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۸۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید