دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۵
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۱۶۱۴
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد:

دستاورد برنامه های توانمندسازی کمیته امداد احیای خودباوری و عزت نفس نیازمندان است

(شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۰:۲۵

دستاورد مهم برنامه های توانمندسازی کمیته امداد که با تکیه بر سه رکن ارائه خدمات فرهنگی و مشاوره ای،اشتغالزایی و تأمین مسکن، به مددجویان عزیز تحت حمایت ارائه می شود، شکوفا شدن استعدادهای جامعه هدف و احیای روحیه خودباوری و عزت نفس و کرامت انسانی آنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد هدایت صفری ، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در  دیدار با فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان، با اشاره به برخی از اقدامات این نهاد در حوزه توانمندسازی و اشتغالزایی، گفت: رسالت اصلی کمیته امداد شناسایی  انواع محرومیت ها و تلاش برای رفع آن با نگاه و راهبرد توانمندسازی و فراهم کردن زمینه استقلال اقتصادی و معیشتی جامعه هدف است.

وی با بیان اینکه بر همین اساس خدمات این نهاد با رویکرد توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای خانواده های عزیز تحت حمایت در   بخش های مختلف ارائه می شود، افزود: دستاورد مهم برنامه های توانمندسازی کمیته امداد که با تکیه بر سه رکن ارائه خدمات فرهنگی و مشاوره ای،اشتغالزایی و تأمین مسکن، به مددجویان عزیز تحت حمایت ارائه می شود، شکوفا شدن استعدادهای  جامعه هدف و احیای روحیه خودباوری و عزت نفس و کرامت انسانی آنان است.

صفری همچنین ادامه داد: با همین رویکرد و بسترسازی برای ورود گروه های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد به فضای کسب و کار و درآمدزایی، با سرمایه گذاری 105 میلیارد تومانی کمیته امداد استان زنجان در حوزه اشتغالزایی جامعه هدف، در قالب دو الگوی منحصر به فرد راهبری شغلی و هدایت شغلی برای خانواده های عزیز تحت حمایت در سال گذشته ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های اشتغالزایی کمیته امداد با تکیه بر اهداف نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» با رویکرد نوآورانه و خلاقانه در این بخش، در سالجاری نیز توسعه می یابد، تصریح کرد: با همین نگاه برنامه ریزی شده است تا پایان امسال بیش از پنج هزار فرصت شغلی و کاریابی  با بهره گیری از ظرفیت فعالان کسب و کار و همکاری بانک های عامل برای جامعه هدف این نهاد ایجاد شود.

صفری یکی دیگر از برنامه های مهم کمیته امداد استان زنجان در حوزه اشتغال را مهارت آموزی و زمینه سازی برای کسب مهارت های شغلی توسط جامعه هدف به منظور تسهیل در ورود آنان به فضای کسب و کار عنوان و اضافه کرد: بر همین اساس توسعه خدمات مهارت آموزی با رویکرد ارتقاء مهارت های فردی، فنی و تخصصی مستعدین اشتغال تحت حمایت در رشته شغلی مورد علاقۀ آنان از برنامه های مهم این نهاد بوده و برنامه ریزی شده است بیش از دو هزار و 700 مددجوی عزیز تحت حمایت از خدمات مهارت آموزی کمیته امداد استان زنجان در سال جاری بهره مند شوند. انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید