دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۳
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۱۶۳۵
گزارشگر : ۸۴
با حکم دبیر ستاد مشارکت‌های مردمی ستاد کرونای کشور؛

محمد قوسی به عنوان دبیر شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان منصوب شد

(شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰) ۱۹:۱۳

در حکمی از سوی، حاج حسین یکتا دبیر ستاد مشارکت‌های مردمی ستاد کرونای کشور، محمد قوسی، قائم مقام کمیته امداد استان سمنان به عنوان دبیر شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان منصوب شد.

به  گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمد قوسی قائم مقام کمیته امداد استان سمنان در حکمی از سوی حاج حسین یکتا، دبیر ستاد مشارکت‌های مردمی ستاد کرونای کشور به عنوان دبیر شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان  منصوب گردید.
 

در نامه‌ای از سوی امیر بینایی، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان و دبیر شورای توسعه حمایت از تشکل‌های استان بر همکاری اداره کل بهزیستی استان، مدیریت درمان تأمین اجتماعی، فرمانده انتظامی استان، سپاه قائم آل محمد (عج) استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی شاهرود و سمنان و فرمانداران و روئسای ستاد کرونا شهرستان‌ها بر همکاری این دستگاه‌ها و نهادها به‌منظور جلب مشارکت‌های حداکثری  و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از شیوع کرونا با دبیر شورای هماهنگی مشارکت های مردمی در استان تأکید شده است.

 شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا، متشکل از کلیه تشکل‌های مردم‌نهاد، گروههای مردمی و بنیادها و انجمن های خیریه و.... بوده وظیفه هماهنگی و ساماندهی مشارکت‌های مردمی در مبارزه با بیماری کرونا را بر عهده دارد.
 
از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان، سمن‌ها، تشکل‌های خیریه و گروههای مردمی نقش بسزایی در زمینه مقابله با بیماری کرونا، تولید و توزیع ماسک و اقلام بهداشتی، کمکهای مومنانه معیشتی، آموزشهای عمومی و... داشته اند. 
 
 هدف شورای هماهنگی مشارکت‌های مردمی ستاد مقابله با کرونا را ساماندهی و هدفمندسازی مشارکت های مردمی و افزایش اثربخشی هم افزایی وزارت بهداشت و نهادهای مردمی در زمینه مقابله با کرونا و بسط تجربیات این همکاری برای سایر بحرانها و حوادث کشور دانست.
چهار ضلع اصلی این ستاد ملی و شورای هماهنگی شامل بخش اول  خیریه ها و بنیادهای عام المنفعه؛ بخش دوم مجموعه ان.جی.اوها؛ بخش سوم جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و هیئات و تشکل‌های دینی و بخش چهارم کنش‌گران اقتصادی مثل اتحادیه اصناف و سندیکاها و... هستند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید