دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۱۸۶۴
گزارشگر : ۸۲
امام‌جمعه کرمان تأکید کرد:

لزوم بسیج همه ظرفیت‌ها و امکانات استان برای جمع‌آوری زکات

(چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۲:۰۲

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان زکات را عبادتی ارزشمند با جایگاهی رفیع دانست و بر بسیج همه ظرفیت‌ها و امکانات برای جمع‌آوری زکات تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، در شورای زکات استان در سخنانی زکات را متمایز از سایر عبادات و وجه تمایز آن را علاوه بر ارتباط باخدا؛ ارتباط با بندگان خدا دانست.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان افزود: در زکات به نیازهای اجتماع توجه شده و زکات نه‌فقط ارتباط شخص باخدا که ارتباط شخص با جامعه خود را تنظیم می‌کند و این یعنی دین اسلام به دنیا و آخرت مردم توجه دارد.

وی زکات را عبادتی ارزشمند با جایگاهی رفیع دانست و بر بسیج همه ظرفیت‌ها و امکانات برای جمع‌آوری زکات تأکید کرد.

امام‌جمعه کرمان تأکید کرد: باید موانعی که بر سر راه بسیج همه ظرفیت‌ها وجود دارد شناسایی و نوع موانع دسته‌بندی شود و این موانع در جلسات زکات تشریح شوند.

علی زینی وند، استاندار کرمان نیز در این جلسه ظرفیت زکات استان را بیش‌ازحد موجود دانست و بر لزوم مشارکت همه دستگاه‌ها برای فرهنگ‌سازی و پشتیبانی از امر زکات تأکید کرد.

وی بر کار تبلیغی بیشتر در زکات به‌ویژه برای نسل جوان اشاره کرد و افزود: ظرفیت استان در زکات بیش‌ازحد موجود است و باید از زکات در مسائل مختلف ازجمله محرومیت‌زدایی، بیشتر بهره برد.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۹۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید