دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۹:۲۹
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۸۱۹۳۰
گزارشگر : ۱۰۲

طراحی لوگو برای مجموعه‌های جمع‌آوری زکات

(یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۹:۲۹

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: برای سازمان و مجموعه‌هایی که قرار است به جمع‌آوری زکات اقدام کنند لوگویی طراحی‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد،‌ جلسه شورای زکات با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد،‌مدیرکل کمیته امداد لرستان و دیگر مسئولان برگزار شد.

جلال شیخ پور اظهار داشت: سال گذشته ۱۳۳۰ محل جمع‌آوری از مجموع پایگاه‌ها، مراکز نیکوکاری، بهزیستی، مؤسسات خیریه و ... فعالیت انجام داده‌اند.

وی افزود: کمیته امداد جریان را بر مبنای درآمد و هزینه قرار داده و فعالیت تشکیلات و مؤسسات نیکوکاری تعریف‌شده است یعنی افراد توانا به کار گمارده شوند و افراد مستحق دریافت کمک را شناسایی نمایند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اعلام اینکه سال گذشته ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان توسط مراکز نیکوکاری جمع‌آوری‌شده است،‌گفت: ۲۰ درصد این مبلغ یعنی پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به کارهای عمرانی و مابقی آن به امور محرومین اختصاص‌یافته است.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین سال گذشته از محل جمع‌آوری انواع فطریه ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی جمع‌آوری که از مجموع این رقم ۸۵۰ میلیون تومان کفارات بود.

شیخ پور بابیان اینکه باید ساماندهی مؤسسات خیریه و جمع‌آوری زکات را انجام دهیم، ادامه داد: برای این کار یک لوگو طراحی‌شده که در سازمان و مجموعه‌هایی که قرار است برای جمع‌آوری زکات اقدام کنند از آن استفاده شود.

وی تهیه لیست توزیع ظرف پنج روز، اخذ مجوز از فرمانداری‌ها برای مؤسسات خیریه‌ای که در جمع‌آوری فطریه شرکت می‌کنند، توزیع فرم بین عاملین زکات،‌جلسه با روحانیون زکات و ... را ازجمله اقدامات مشخص‌شده در لوگو طراحی‌شده برشمرد و گفت: مکاتبه با مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری جهت اطلاع‌رسانی به کلیه دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید