دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۵۱
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۸۲۰۰۵
گزارشگر : ۹۹
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران خبر داد:

اجرای طرح غربالگری سلامت روان مددجویان تهرانی در سال 1399 / اعلام برنامه های امور فرهنگی در سال 1400

(چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۴:۵۱

معاون امورفرهنگی کمیته امداد استان تهران،گفت: در سال گذشته غربالگری سلامت روان 13 هزار مددجو در استان تهران انجام شد و در سال جاری این طرح برای مددجویان جدید تحت حمایت 18 تا 50 سال انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،حسین زمانیان، با ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد در سال گذشته،گفت: به منظور بررسی وضعیت روحی و روانی خانواده‌های تحت حمایت و برنامه ریزی جامع برای اقدامات پیشگیرانه و توانمندسازی هدفمند و به منظور انجام مداخلات روانشناختی و تخصصی در جهت بهبود وضعیت سلامت روان،جامعه هدف در معرض آسیب و آسیب دیده و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اقدام به اجرای طرح بررسی سلامت روان کرده است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه سال گذشته طرح غربالگری سلامت روان برای 13 هزار  نفر از مددجویان 18 تا 50 سال تحت حمایت کمیته امداد استان اجرا شده، افزود: در سال جاری برنامه ریزی لازم برای اجرای طرح برای تمامی افراد تحت حمایت 18 تا 49 سال انجام شده است.
وی با بیان اینکه مشاوره‌های تربیتی، تحصیلی، خانوادگی و ازدواج مهمترین موضوعات مشاوره‌ای به مددجویان است، اظهار کرد: سال گذشته 21  هزار مددجو از خدمات مشاوره و راهنمایی فردی و 33 هزار مددجو نیز از خدمات مشاوره و راهنمایی گروهی بهره مند شدند.
زمانیان به بهره مندی شش هزار مددجوی تحت حمایت از خدمات فرهنگی کانون های دائم اشاره کرد و گفت:خدمات آموزشی کانون‌های فرهنگی تربیتی این نهاد برای مددجویان رایگان است  و علاوه بر آن پرداخت سرانه آموزشی به تعداد سهمیه‌های اختصاصی در ابتدای سال که شامل حق‌الزحمه مربیان، سرویس ایاب و ذهاب مددجویان، پذیرایی،خرید لوازم آموزشی، کتب آموزشی، تهیه بسته‌های تشویقی برای نفرات برتر نیز توسط کمیته امداد تأمین می‌شود.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران،بیان کرد: 11 هزار مددجوی تحت حمایت نیز در سال گذشته از برنامه های آموزش خانواده با عناوین مختلف از جمله اخلاق اسلامی،مهارت های زندگی، عقل معاش و .. بهره مند شدند. 
وی با اعلام اقدامات ویژه توسط این معاونت در سال 1399، گفت: برگزاری رویداد جشنواره باران وحی،اجرای 117 سرود خیابانی توسط گروه سرود دانش آموزی، آموزش تدبر قرآنی ویژه هزار و 305 مددجوی تحت حمایت، حمایت تحصیلی از 600 دانش آموز پایه دوازدهم برای حضور در آزمون کنکور سراسری، تعامل با اتحادیه انجمن های اسلامی،اجرای طرح یاس و تعامل با آموزش و پرورش برای ثبت نام رایگان 700 دانش آموز در مدارس هیأت امنایی و غیرانتفاعی از جمله اقدامات ویژه در سال گذشته بود.
زمانیان، ادامه داد: افتتاح پنج کلینیک مشاوره تخصصی، تهیه و توزیع هزار و 822 تبلت و گوشی تلفن همراه، 20 هزار بسته لوازم التحریر،ایجاد پنج مرکز نیکوکاری مدادرنگی و انعقاد 36 مورد تفاهم نامه برای خدمت رسانی به جامعه هدف از دیگر اقدامات این نهاد در سال 1399 است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران به موفقیت های بدست آمده در این حوزه اشاره کرد و افزود: کسب رتبه برتر استان ها در ارائه خدمات فرهنگی،کسب رتبه برتر استان ها طی پنج سال در ارائه خدمات مشاوره از موفقیت های حوزه فرهنگی کمیته امداد استان تهران به شمار می رود.
وی به برنامه های این نهاد در سال 1400 اشاره کرد و گفت: در حوزه تحصیلی قبولی حداکثری دانش آموزان در کنکور سراسری،عدم ضعف تحصیلی و عدم ترک تحصیل،حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر، توسعه مراکز نیکوکاری با رویکرد تحصیلی و تقویت طرح رابطین تحصیلی مدارس مورد انتظار است.
زمانیان به برنامه های این معاونت در بخش آموزش خانواده ،مشاوره و کانون اشاره کرد و گفت: نیازسنجی آموزشی و مشاوره ای مددجویان، فراگیری آموزش برای همه گروه های سنی تحت حمایت، بهره مندی حداکثری مددجویان از برنامه های اوقات فراغت، آگاه سازی مددجویان از جرایم سایبری،توانمندسازی دانش آموزان و دانشجویان مستعد،ترغیب به ازدواج زنان سرپرست خانواده، کارگاه ها و برنامه های فرهنگی با هدف امیدآفرینی، تربیت گروه های جهادی در جهت افزایش اعتماد به نفس و عزتمندی ، آگاه سازی در خصوص آسیب های ایجاد ارتباط با جنس مخالف،تقویت فرهنگ و روحیه کار و تلاش در بین خانواده های تحت حمایت برگزاری جشنواره های ورزشی،قرآنی و هنری در اوقات فراغت حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر از جمله اقدامات اجرایی در سال 1400 است.
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان تهران با اعلام  برنامه های این نهاد در حوزه دانش و بینش، بیان کرد: ارتقاء سطح  فرهنگ و اخلاق سازمانی ،تقویت حفظ ارزش های دینی و ملی،برگزاری برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان، برنامه های تحکیم خانواده و شناسایی مصادیق معروف ها و منکرات ادارات و تهیه نقشه فرهنگی از جمله برنامه های این حوزه در بخش دانش و بینش است.

انتهای پیام/

 
تعداد بازدید : ۶۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید