دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۷
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۸۲۰۸۴
گزارشگر : ۸۸
فعالیت بیش از 630 پایگاه ثابت و سیار کمیته امداد در روز عید فطر

پرداخت زکات فطریه با آنی پرداخت #۵*۰۱۷*۸۸۷۷* کمیته امداد گلستان

(دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۹:۵۷

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از شیوه ی پرداخت غیرحضوری زکات فطره و کفاره در سال جاری با آنی پرداخت #۵*۰۱۷*۸۸۷۷* خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند با روش #۵*۰۱۷*۸۸۷۷*فطریه و کفاره خود را برای کمک به مددجویان تحت حمایت این نهاد واریز کنند.
بابایی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان دریافت فطریه و کفاره است، گفت: بر اساس دستورالعمل دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد امام (ره) در زمینه برنامه‌ریزی برای چگونگی ساماندهی جمع‌آوری کمک‌های زکات فطریه در روز عید فطر، اقدامات لازم در سطح استان به‌ویژه دستگاه‌های اجرایی ازجمله دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان گلستان ، استانداری گلستان ، فرمانداری ها، بهزیستی، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی ، کانون های مساجد و شوراهای شهر و روستا صورت گرفته است.
مدیر کل کمیته امداد گلستان با اشاره به هماهنگی بعمل آمده در جلسه ستاد صدور مجوز جمع آوری زکات فطریه ، افزود: به‌منظور هم‌افزایی در برگزاری برنامه‌ها و ایجاد هماهنگی و جلوگیری از تعدد مراکز دریافت فطریه در روز عید فطر، تمامی صندوق‌های مستقر در مصلاهای نماز عید فطر، با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌ربط، زکات فطره روزه‌داران را جمع‌آوری می کنند.
وی با توجه به ساماندهی مراکز جمع آوری زکات فطریه در سطح استان تصریح کرد: مردم خیرو روزه دار گلستان ، از اهداء زکات فطریه خود به مراکز غیر مجازی که فاقد آرم و لوگوی تایید شده دبیرخانه شورای زکات می باشند ، خود داری نمایند.
وی افزود: روش‌ پرداخت الکترونیکی زکات فطره بسیار کمک کننده در خدمت رسانی سریعتربه نیازمندان و محرومان است.
بابایی تصریح کرد: این نهاد امسال با شماره کارت مجازی 0226-9997-9918-6037 بابت فطریه عام ، شماره کارت مجازی 0594-5003-9979-6037 بابت فطریه سادات ، شماره کارت مجازی 0297-5003-9979-6037 نزد بانک ملی آماده دریافت کفاره عمد وغیرعمد هم استانی های روزه دار است .  
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان عنوان کرد:سال گذشته هم استانی های عزیز،13میلیارد و 200میلیون تومان زکات فطره و کفاره برای کمک به مستضعفان و نیازمندان پرداخت کردند که پیش بینی می شود در سال جاری بیش از 17میلیارد تومان جمع آوری شود.
وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ زکات فطره شهروندان صرف امور معیشتی اقشار محروم و مددجویان کمیته امداد می‌شود گفت: از ساعات اولیه عید سعید فطر، پایگاه‌های کمیته امداد با بسیج همه امکانات و با حضور مؤثر میدانی، آماده دریافت زکات فطره روزه ‌داران هستند و در سریع‌ترین زمان ممکن با توجه به لیست مددجویان تحت حمایت و نیازمندان مناطق مختلف این استان نسبت به هزینه کرد فطریه خیران و با رعایت احکام فقهی فطریه عام و سادات اقدام می‌شود.
بابایی تصریح کرد: مردم خداجوی استان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتیemdad.ir و از طریق پایگاه‌ها،دفاتر و مراکز نیکوکاری کمیته امداد در سراسر استان و میعادگاه‌های نماز پرشکوه عید سعید فطر، کفاره و فطریه خود را پرداخت کنند.
وی خاطرنشان کرد: وجوه جمع‌آوری‌شده فطریه از شهری به شهر دیگر منتقل نمی‌شود و  با اولویت در میان نیازمندان  وفقرا همان منطقه توزیع می‌شود.

انتهای پیام .

تعداد بازدید : ۶۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید