دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۴
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۲۱۰۳
گزارشگر : ۹۲
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

ارائه 5400 خدمات مشاوره و راهنمایی به مددجویان اردبیلی

(دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۵:۰۴

معاون امور‌ فرهنگی کمیته‌ امداد استان اردبیل گفت: 5400 مورد خدمات مشاوره و راهنمایی در طول سال 1399 به خانوار تحت حمایت این نهاد ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حامد رضایی با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های مهم حوزه امور فرهنگی کمیته امداد ارائه مشاوره و راهنمایی به مددجویان است، گفت: برای توانمندسازی خانوار تحت حمایت، مشاوره‌های گسترده‌ای به آنها ارائه می‌شود تا با ارتقای سطح فکری و فرهنگی بتوانند در مسیر خودکفایی قرار گیرند.
وی با اعلام اینکه 5400 مورد خدمات مشاوره و راهنمایی در سال گذشته به خانوار تحت حمایت ارائه شده است، بیان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مشاوره‌ و راهنمایی‌ها به صورت تلفنی و غیرحضوری صورت گرفته است.
رضایی با بیان اینکه مشاوره و راهنمایی نقش درمان کننده را در رفع و یا کاهش آلام ناشی از مشکلات مددجویان ایفا می‌کند، افزود: در بسیاری مواقع استعدادهای نهفته مددجویان به خصوص فرزندان خانوار تحت حمایت در پی مشاوره و راهنمایی کشف می‌شود که با برنامه‌ریزی‌های گسترده گام‌های مهمی برای شکوفایی استعدادهای آنها برمی‌داریم.
معاون امور‌ فرهنگی کمیته‌ امداد استان اردبیل با اعلام اینکه 20 کلینیک تخصصی مشاوره با این نهاد همکاری دارند، گفت: غربالگری سلامت روان خانواده، تقویت بهداشت روان خانواده و ارتقای سطح کیفی زندگی خانوار تحت حمایت از جمله مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که به مددجویان ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه به مناسبت روز مشاور نیز 12 نفر از مشاوران متخصص که همکاری همه‌جانبه با کمیته امداد استان اردبیل داشته‌اند، مورد تجلیل قرار گرفتند، افزود: این مشاوران نیکوکار به صورت تخصصی خدمات مشاوره و راهنمایی به زنان سرپرست خانوار ارائه کرده‌اند که نتایج بسیار خوبی را در زندگی آنها به همراه داشته است.
رضایی با اشاره به اینکه مشاوران خانواده در ایجاد انگیزه و سوق دانش‌آموزان تحت حمایت به سمت پیشرفت در مقاطع تحصیلی فعالیت‌های قابل توجهی را به انجام می‌رسانند، بیان کرد: از دیگر فعالیت‌های مشاوران، مصون داشتن خانوار تحت حمایت از آسیب‌های اجتماعی است تا فرزندان خانواده بتوانند بی‌دغدغه و با آرامش خاطر به سوی مدارج عالی تحصیلی حرکت کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید