دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۷:۵۴
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۲۱۰۹
گزارشگر : ۸۷
فرماندار زنجان در جلسه شورای زکات فطره شهرستان عنوان کرد :

زکات یک فریضه الهی است که باید فراتر از نگاه اداری به آن توجه نمود

(سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۷:۵۴

اولین جلسه شورای زکات شهرستان زنجان در سالجاری با حضور عسگری فرماندار ،حجت الاسلام موسوی رئیس شورای زکات شهرستان زنجان ،هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان،بخشداران و اعضای شورای زکات شهرستان در فرمانداری زنجان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،رضا عسگری فرماندار شهرستان زنجان ،در این جلسه با تقدیر از خدمات و فعالیت‌های کمیته امداد استان زنجان در مقابله با ویروس منحوس کرونا و رسیدگی به محرومان و نیازمندان گفت: نباید نسبت به معیشت هم نوع خود بی تفاوت باشیم و سفارش قرآن و اسلام نیز توجه و رسیدگی به احوال  ووضعیت اطرافیان به ویژه نیازمندان ومحرومان است .

وی  با بیان اینکه پرداخت زکات نمونه بارز احساس مسئولیت اجتماعی در جامعه است ،  گفت :  دین مبین اسلام احکام اجتماعی وسیعی دارد که با بهره گیری از آنها می توان بخش اعظمی از مشکلات جامعه را مرتفع ساخت که زکات از جمله آن ها است.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه زکات یک فریضه الهی است که مختص اسلام نبوده وپیش از آن هم  در ادیان مختلف توصیه شده است افزود : به فریضه زکات نباید تنها با نگاه اداری توجه  کرد بلکه جایگاه زکات فراتر از آن بوده و به عنوان یک واجب شرعی باید در بهبود واحیاء این فریضه الهی تلاش نموده تا به وضعیت  مطلوب تری برسیم .

عسگری با بیان اینکه برای افزایش پرداخت زکات در روستا ها  باید از ظرفیت دهیاران استفاده کنیم افزود : اجر وپاداش معنوی کار در حوزه زکات خیلی بالاتر است وباید تلاش نمود تا شورای زکات در تمامی روستا ها تشکیل شود و زکات دهندگان نمونه را نیز  به عنوان الگو معرفی کنیم . انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۲۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید