دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۲۱۹۱
گزارشگر : ۷۸
باهدف ترویج زکات انجام می‌شود؛

مراکز نیکوکاری زکات در سطح استان تشکیل می‌شود

(یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۴:۲۴

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: مراکز نیکوکاری تخصصی زکات به‌منظور استفاده از ظرفیت کشاورزان و دامداران در جهت آبادانی روستاها و بهره‌مندی محرومان از وجوه شرعی زکات واجب و مستحب در سطح استان ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد به لزوم توسعه مراکز نیکوکاری تخصصی در جهت سرعت بخشیدن به روند محرومیت‌زدایی و خدمات‌رسانی به محرومان اشاره و زمان آغاز اجرای این طرح را از خردادماه سال جاری اعلام کرد.
وی گفت: در این راستا شورای های زکات سطح روستاها و مساجد دهستان‌ها که ائمه جماعات آن‌ها فعالیت‌های خوبی در حوزه زکات دارند به مراکز نیکوکاری تبدیل می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: دفاتر سازمان جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها نیز به‌عنوان پایگاه‌هایی برای ایجاد مراکز نیکوکاری پیش‌بینی‌شده است.
  مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اجرای طرح‌های عام‌المنفعه روستایی و کمک به تأمین معیشت محرومان را جزو مهم‌ترین اقدامات مراکز نیکوکاری زکات برشمرد و افزود: هم‌اکنون 144 مرکز نیکوکاری در سطح استان فعال هستند.
الهی راد بابیان اینکه مراکز نیکوکاری در زمینه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، رفاهی، آموزشی، تجهیزاتی، کمک‌هزینه خرید جهیزیه و مالی به نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند،  افزود: در مراکز نیکوکاری اطلاعات نیازمندان و نیکوکاران محرمانه  است و کمک‌های جمع‌آوری‌شده در این مراکز با حفظ عزت‌نفس و کرامت نیازمندان بدون بروکراسی اداری بین آن‌ها توزیع می‌شود.
وی با اشاره به راه‌اندازی مراکز تخصصی نیکوکاری بیان کرد: با افتتاح مراکز نیکوکاری در دانشگاه‌ها، حوزه علمیه، سپاه، آموزش‌وپرورش، مجمع امور صنفی و دانشگاه علوم پزشکی و سایر ادارات بحث مردمی کردن امدادرسانی تحقق‌یافته و برکات این اقدام قابل‌لمس است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید