دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۷
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۲۲۵۴
گزارشگر : ۱۰۰

ادامه روند تنوع در حوزه اشتغال مددجویان کمیته امداد استان ایلام، اینبار با ایجاد طرحهای پرورش کرم ابریشم در سیروان

(سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۲:۲۷

کمیته امداد امام خمینی«ره» شهرستان سیروان ایلام در راستای سیاستهای حوزه اشتغال اداره کل امداد استان ایلام و تنوع بخشی در ایجاد طرحهای اشتغال مددجویان از ابتدای امسال اقدام به راه اندازی طرح های نوغان داری و پرورش کرم ابریشم کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،رییس کمیته امداد سیروان اظهار داشت : در راستای اجرای برنامه های حمایتی و توانمندسازی در این نهاد برای مستعدین اشتغال وبه منظور فراهم آوردن زمینه خوداتکایی جامعه هدف و همچنین تنوع در اجرای طرح های اشتغال،در اواخر سال گذشته تعداد 10 طرح اشتغال زایی نوغان داری در این شهرستان راه اندازی شد که هم اکنون در مرحله تکثیر و پرورش کرم ابریشم قرار گرفته اند.
وی افزود: در همین راستا از ابتدای فروردین سال جاری از طریق  تعامل و هم افزایی با شرکت سهامی کرم ابریشم تعداد 30 بسته تخم نوغان تهیه و در اختیار مجریان این طرحهای نوغان داری قرار گرفت.   
شیرمحمدی ادامه داد: پرورش کرم ابریشم یک شغل جانبی ومکمل در کنار سایر مشاغل از قبیل برنجکاری ، دامداری و دیگر مشاغل روستایی بوده که نقش مهمی در اقتصاد خانواده های روستایی ایفا  میکند.                                                                                                   
وی در معرفی این نوع شغل گفت: سرمایه گذاری در نوغانداری در مقایسه با پاره ای از فعالیت های تولیدی کشاورزی کمتر و بازگشت سرمایه نیز سریعتر است و مددجویان متقاضی در این رشته فقط با 45 روزکار پرورشی وخرید تضمینی ، میتوانند از در آمد زایی نسبتا بالایی برخودار شوند.                          
    رئیس کمیته امداد شهرستان تصریح کرد: در ارتباط با همین شغل در سال گذشته با همکاری واحد ترویج جهاد کشاورزی  استان نسبت به تهیه 3 هزار و 500 اصله درخت شاه توت اصلاح شده از طریق شهرستان فومن اقدام ودر فصل درختکاری جهت کاشت در اختیار مجریان این طرحها قرار گرفت و هم اکنون در مرحله تکثیر و تولید هستند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید