دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۰۰
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۲۲۶۵
گزارشگر : ۱۰۵
معاون حمایت و سلامت امداد مازندران مطرح کرد؛

برقراری مستمری بازنشستگی 270 زن سرپرست خانوار تحت حمایت

(چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۸:۰۰

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد مازندران گفت : 270 زن سرپرست خانوار بالای 55 سال سن تحت حمایت استان از طریق پرداخت حق بیمه ی سنوات مورد نیاز آنان به سازمان تامین اجتماعی به توانمندی رسیده و مشمول مستمری بازنشستگی شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، سید موسی عمادی ترکامی ،معاون حمایت و سلامت امداد استان مازندران اظهار داشت : راهبرد اصـلی این نهاد توانمنـدسازی و ایجاد درآمـد با ثبات برای خانوارهای تحـت حمـایت است.

وی افزود : در کنـار ارائـه خـدمات اشـتغال ، فرهنگی و مسـکن بـه عنـوان ارکـان مهم توانمنـدسازی ، این نهاد در راستای ایجاد درآمد مطمئن و خروج پایدار مددجویان از چرخه ی حمایتی ، اقدام به پرداخت حق بیمه ی زنان سـرپرست خانوار و مجریان طرح های اشـتغال در یک بازه ی زمانی مشخص تارسیدن به سن بازنشستگی می کند.

وی تصریح کرد :بـه منظـور فراهـم شـدن شــرایط مشـمولیت ایـن گروه از جـامعه ی هـدف و بهره مندی آنان از مســتمری تــأمین اجتمــاعی و زمینـه ســازی توانمند سازی آنـان و خروج از چرخه ی معیشتی و حمـایتی امداد ، بالغ بر یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از منابع و اعتبارات این نهاد هزینه شد.

شایان ذکر است: سال گذشته بابت حق بیمه ی تامین اجتماعی تعداد سه هزار و ۳۲۰ بیمه شده ی زن سرپرست خانوار و مجری طرح اشتغال تحت حمایت در استان مازندران بالغ بر شش میلیارد و ۲۰میلیون تومان پرداخت شده است.

 

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید