دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۹
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۸۲۲۶۹
گزارشگر : ۹۵

اختصاص نهاده های دامی یارانه ای به مجریان طرح های اشتغال دامپروری در استان کرمانشاه

(چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۹:۰۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به فعال بودن هشت هزار و 413 طرح اشتغال دامپروری مددجویی در استان، گفت: این نهاد به مددجویان مجری طرح های دامپروری؛ نهاده های دامی یارانه ای اختصاص می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا طاهری، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: هم اکنون هشت هزار و 413 طرح اشتغال دامپروری مددجویی در استان فعال است.

طاهری افزود: پتانسیل دامی این طرح ها بیش از 184 هزار راس دام سبک و سنگین است.

وی با بیان اینکه مددجویان مجری طرح های اشتغال دامپروری با توجه به شرایط نامناسب آب و هوایی در سال جاری و کمبود بارندگی با مشکل تامین علوفه و نهاده های دامی روبرو هستند، ادامه داد: این نهاد به منظور تامین نهاده های دامی برای مجریان طرح های اشتغال با سازمان جهاد کشاورزی و تعاونی دامداران استان رایزنی کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه تصریح کرد: طی این رایزنی و تعاملات مقرر شد سهمیه ای با عنوان کنسانتره یارانه ای دامی شامل ذرت، جو و سویا برای طرح های اشتغال دامپروری مددجویان تحت حمایت در نظر گرفته شود.

به گفته رضا طاهری این سهمیه برای هر راس دام سبک ماهانه 15 کیلوگرم و برای هر راس دام سنگین نیز در ماه 100 کیلوگرم است.

طاهری با یادآوری اینکه هزینه کنسانتره یارانه ای اختصاصی به مددجویان کمتر از یک سوم قیمت آن در بازار آزاد است، تاکید کرد: مددجویان مجری طرح دامپروری می توانند برای دریافت حواله نهاده های دامی یارانه ای به دفاتر کمیته امداد در شهرستان های استان مراجعه کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه تصریح کرد: تامین نهاده های دامی یارانه ای موجب پایداری طرح های اشتغال دامپروری مددجویان تحت حمایت در شرایط آب و هوایی پیش آمده خواهد شد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۹۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید