دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۲۲:۰۳
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۸۲۳۰۰
گزارشگر : ۱۰۱
مدیر کل کمیته امداد کردستان خبر داد:

ایجاد بیش از ۱۵ هزار شغل برای مددجویان کردستانی/ ۸ هزار مددجو صاحب مسکن شدند

(پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۲۲:۰۳

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان از ایجاد بیش از 15 هزار طرح اشتغال و تامین 8 هزار واحد مسکونی برای مددجویان کردستانی در 4 سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده در مراسم آئین تودیع و معارفه مدیر کل کمیته امداد استان کردستان که با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد عنوان کرد: از سال ۹۶ عهده دار خدمت در این نهاد بوده ام و طی ۴ سال گذشته اعتبارات هزینه شده سالیانه از ۱۶۶ میلیارد تومان به ۸۲۶ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسید.

شیخی زاده افزود: در دورانی که مشکلات ناشی از کرونا بر جامعه محرومین افزایش یافت، جمعیت مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در کردستان دو برابر و به ۷۳ هزار خانوار افزایش یافت.

وی ضمن قدردانی از حسن اعتماد آقای فتاح رئیس وقت کمیته امداد در انتصاب وی و همچنین ارج نهادن به اعتماد آقای بختیاری در استمرار خدمتش به مددجویان در این نهاد مقدس، عنوان کرد: همچنین انتخاب شایسته مدیرکل جدید انتخابی ارزشمند است و قطعا با این انتخاب مسیر خدمت‌رسانی به نیازمندان با قدرت بیشتر جلو می‌رود.

مدیر کل کمیته امداد کردستان ادامه داد: اعتقاد قلبی دارم، حق ندارم و اجازه نمی‌دهم زحمات حدود ۵۰۰ نفر از همکاران و امدادگران را به نام خودم ارائه دهم اما به رسم سنت و عرف مراسمات تودیع و معارفه، اعلام می‌دارم که در طول چهار سال اخیر قدم‌های خوبی در زمینه خدمت به نیازمندان و محرومین در کردستان برداشته شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کل اعتبارات هزینه‌شده استان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۶ بیش از ۵ برابر افزایش یافت ضمن اینکه کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده نیز به ۱۰۶ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسید و این بیانگر نوعدوستی مردم کردستان است که در شرایط سخت اقتصادی نیز محرومین را رها نمی‌کنند.

شیخی‌زاده اذعان داشت: ۷۲۵ میلیارد تومان کمک درمان مددجویان، ۱۵ هزار و ۲۵۷ مورد طرح اشتغال با ۴۷۵ میلیارد تومان اعتبار، کاریابی نزدیک به هزار نفر، بازسازی و احداث ۸ هزار واحد مسکن، پرداخت ۹ هزار و ۵۴۴ مورد کمک‌هزینه ازدواج و پرداخت ۲۴۲ میلیارد تومان کمک‌ودیعه مسکن از اقدامات امداد در چهار سال اخیر در کردستان است

وی عنوان کرد: امسال برای محرومین کردستان نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار محروم صاحب مسکن خواهند شد که باهمکاری سپاه در استان شروع شده است.

شیخی‌زاده تصریح کرد:  از یک هزار و ۶۰۰ خانواده بازدید حضوری داشته‌ام که در این بازدیدها ۲.۶ میلیارد تومان مساعدت شده و این جدای از ۵ هزار و ۱۰۰ دیدار چهره به چهره با محرومین است.

وی در پایان سخنانش از همکاری های کلیه مسئولان، استانداری، فرماندریها، مدیران دستگاه ها و بانک ها، نیروهای نظامی و انتظامی ، روحانیون و کلیه خیران و افرادی که یاری گر کمیته امداد بوده اند قدردانی و تشکر کرد.

 

تعداد بازدید : ۸۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید