دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۲۳۱۲
گزارشگر : ۸۴
آرزوهای بانوانی که بر فراز ابرها برآورده شد

گشایش شرکت تعاونی صنایع‌دستی بانوان ابر بسطام به روی گردشگران

(شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۵۵

مریم عاشوری مدیرعامل شرکت تعاونی بانوان ابر، با حمایت کمیته امداد بسطام توانست 25 نفر از زنانی که در خانه مشغول به کار صنایع‌دستی بودند را در یک شرکت گرد هم آورد و یک تعاونی فعال در هشت کیلومتری جنگل ابر به روی گردشگران بگشاید.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مریم عاشوری، شیرزن روستای ابر که اکنون 25 نفر را مشغول به کارکرده است، سالانه میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

ابر یکی از روستاهای شهرستان شاهرود واقع در بخش بسطام در استان سمنان است.

روستای ابر یکی از زیباترین روستاهای ایران با بافتی پلکانی و ییلاقی است و کهن‌ترین جنگل جهان جنگل زیبای هیرکانی ابر در این روستای نمونه گردشگری قرار دارد.

مریم عاشوری، یک دختر کارآفرین روستایی است؛ زنی مثل بقیه زن‌های روستا، دلش بیشتر از هر چیزی برای زادگاهش می‌تپد و باروحیه مثال‌زدنی و پشتکاری عجیب به آبادانی روستایش فکر می‌کند.

در ابتدای جاده منتهی به جنگل زیبای ابر، فروشگاه صنایع‌دستی کوچکی را می‌بینید که در تمام قفسه‌های آن دست بافته‌های سنتی و انواع صنایع‌دستی، گلیم، جاجیم، انواع نمد، کلاه، تانه بافی، کوزه‌های سفالی، گیاهان دارویی برای فروش چیده شده و تصویری چشم‌نواز ایجاد کرده است.

این هنرمند کارآفرین بابیان اینکه در حال حاضر 25 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این کارگاه مشغول هستند افزود: از آنجایی‌که تمامی زنان روستای ابر بافنده هستند، توانستم با حمایت کمیته امداد بسطام آنان را در یک کارگاه و شرکت تعاونی گرد هم آوردم.

وی با اشاره به شرایط کرونا و کاهش ورود گردشگران به جنگل ابر خاطرنشان کرد: کمیته امداد بستری برای وارد شدن به بازار فروش الکترونیک محصولات صنایع‌دستی شرکت تعاونی ما را فراهم کرده که ازاین‌رو بیشتر محصولات از طریق فضای مجازی، فروش و به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود.

شایان‌ذکر است، علاوه بر حمایت کمیته امداد، از محل اعتبارات کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی استانداری سمنان، به این شرکت برای راه‌اندازی و رونق اختصاص داده‌شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید