دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۹
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۲۳۲۳
گزارشگر : ۹۳

20 میلیارد تومان به زیان دیدگان آتش‌سوزی بازارچه دیلم اختصاص یافت

(شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۲۹

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده استانی و شهرستانی و موافقتذرئیس کمیته امداد کشور، 20 میلیارد تومان برای پرداخت به زیان دیدگان آتش‌سوزی بازارچه ساحلی بندر دیلم این استان، اختصاص یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در نشست کارگروه اشتغال این نهاد با دستور کار بررسی وضعیت بازارچه ساحلی دیلم اظهار داشت: این تسهیلات درقالب قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد به ۱۰۰ درصد از مستاجران و مالکان فروشگاه‌های در این بازارچه پرداخت می‌شود.

وی اظهارداشت: از روز اول حادثه آتش‌سوزی که در مهرماه سال گذشته اتفاق افتاد، با رایزنی‌های فراوان ابتدا به ۳۱ نفر از  آسیب‌دیدگان  که از کمیته امداد تسهیلات اشتغال دریافت کرده بودند، 20 میلیون تومان وام  بلاعوض و 3 میلیارد و 100 میلیون تومان تسهیلات اشتغال مجدد از محل تبصره ١۶ و به ١۵ نفر  که بیمه محصولات داشتند به عنوان جبران خسارت از طرف صندوق بیمه پرداخت شد.

وی از  نقش برجسته و همراهی و همکاری خوب امام جمعه دیلم، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  و رئیس و معاونت اشتغال کمیته تمداد مرکز در تحقق  تخصیص اعتبار تقدیر کرد.

آتش سوزی بازارچه ساحلی شهرستان دیلم ۱۰ مهرماه پارسال به وقوع پیوست و پس از پنج ساعت تلاش نیروهای آتش نشانی و امدادی ظهر همان روز مهار شد.

دراین حادثه ۲۰۰ غرفه به طور کامل در آتش سوخت و از بین رفت.

شهرستان دیلم در ۲۱۰ کیلومتری شمال استان بوشهر قرار دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید