دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۲۳۳۷
گزارشگر : ۸۲
استاندار کرمان تأکید کرد؛

کمیته امداد با ورود حرفه‌ای و شایسته به حوزه اشتغال در این زمینه خوش درخشیده است

(یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۱۴

استاندار کرمان گفت: کمیته امداد به نحو شایسته، تجربی و حرفه‌ای در حوزه اشتغال ورود کرده و با تسهیل گری و امکان‌سنجی درزمینهٔ اشتغال محرومان خوش درخشیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی زینی وند در جلسه کارگروه سازمان بسیج سازندگی استان کرمان که با حضور صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان، سردار معروفی، فرمانده سپاه ثارالله استان و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد به نقش مؤثر کمیته امداد در اشتغال و توانمندسازی مددجویان و محرومان اشاره کرد و افزود: در حوزه‌های اشتغال، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی خوشبختانه دستگاه‌های حمایتی مخصوصا کمیته امداد دارای تجربه ارزشمندی در این حوزه هستند.

استاندار کرمان بابیان اینکه با سعی و خطاهای زیاد بعد از ۴۰ سال هم‌اکنون به‌جایی رسیدیم که هدفمند در حوزه اشتغال ورود کرده‌ایم تصریح کرد: انصافاً کمیته امداد به نحو شایسته، تجربی و حرفه‌ای در این حوزه ورود کرده و با تسهیل گری و امکان‌سنجی درزمینهٔ اشتغال محرومان خوش درخشیده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری مخصوصاً در این دوره باوجود مهندس فتاح، آقای بختیاری و آقای امید قدم‌های مؤثری در جهت محرومیت‌زدایی و اشتغال و توانمندسازی محرومان برداشته‌اند.

استاندار کرمان ضمن تشکر ویژه از مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در فراهم کردن زمینه اشتغال برای محرومان گفت: ایشان در این زمینه هم خیلی خوب پای‌کار هستند و هم کار را خوب می‌فهمند.

زینی وند خاطرنشان کرد: اعتباراتی که در حوزه اشتغال دولت به ما می‌دهد با توجه به توانایی‌ها و تسهیل گری‌های کمیته امداد و بسیج اولویت این اعتبارات را به این دو نهاد مخصوصاً کمیته امداد که در این حوزه موفق عمل کرده اختصاص می‌دهیم.

وی بابیان اینکه پول بخش کوچکی از کار در حوزه اشتغال است گفت: ارزیابی و بازاریابی طرح دو مقوله مهمی است که کمیته امداد در این زمینه تسهیل گری می‌کند، ابتدا با زمینه‌سازی و سپس پرداخت تسهیلات و اجرای طرح محصولات تولیدی مددجویان را خریداری می‌کند و این بسیار ارزشمند است.

استاندار کرمان در ادامه تنها راه نجات استان و کشور را ایجاد مشاغل خرد دانست و افزود: استان باید تمرکز جدی روی مشاغل خرد داشته باشد و اجرای این مشاغل نباید رها شود.

وی در ادامه نسبت به حل مشکل مسکن مددجویان و تأمین زمین برای احداث مسکن برای این قشر از جامعه هدف کمیته امداد در شهرها و روستاها تأکید کرد.

استاندار کرمان در پایان به تفاهم‌نامه کمیته امداد با استانداری کرمان جهت ساخت سرویس بهداشتی برای مددجویان ولوله کشی گاز منازل آن‌ها اشاره کرد و گفت: با تأمین اعتبار، بخشی از کار به بسیج واگذار شود تا کار سریع‌تر انجام شود.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۶۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید