دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۶
سرویس : قم
کد خبر : ۱۸۲۳۸۱
گزارشگر : ۸۱
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

خدمات کمیته امداد، دلگرم کننده، امیدوار کننده و ثمر بخش است

(دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۵۶

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تقدیر از اقدامات کمیته امداد در برگزاری پویش ملی ایران همدل گفت: فعالیت‌های کمیته امداد به ویژه در بخش مسکن و وام‌های قرض‌الحسنه دلگرم‌کننده، امیدوار کننده و ثمربخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید باجلان، معاون اداری و مالی، احمدرضا دالوند مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.
آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همواره دل و قلب و روح ما همواره با کمیته امداد بوده و هست گفت: اقدامات بزرگ جهادی و خدمت به مردم خوب کشورمان، دلگرم کننده، امیدوار کننده و ثمربخش است.
وی ادامه داد: از شنیدن گزارش کمک‌های مردمی و مواسات مومنانه این نهاد و وام‌های قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت که گزارش‌های خوبی بودند بسیار خوشحال شدم.
آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه در این شرایط دشوار اقتصادی، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت می‌تواند الگویی برای بنگاه‌های اقتصادی و بانک‌های کشور باشد،
اظهار کرد: امروز تأمین مسکن، یکی از مشکلات جدی کشور به ویژه در ازدواج جوانان است و همت کمیته امداد برای تأمین مسکن نیازمندان قابل تقدیر است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید کمیته امداد را برای خانه‌دار شدن قشر نیازمند و جوانان کمک کنند، افزود: با توجه به اینکه عمده مشکل در تامین مسکن، واگذاری زمین از طرف مسکن و شهرسازی است، بنده موضوع را از وزیر پیگیری خواهم کرد تا کمیته امداد بتواند بعد از واگذاری زمین اقدامات لازم را انجام دهد.
وی در پایان اضافه کرد: کار بزرگ شما در کمیته امداد از آغاز تا انجامش برای خداست، برایتان آرزوی موفقیت دارم.
در ابتدای این دیدار نیز احمدرضا دالوند، مدیر کل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در حوزه مسکن مددجویان گفت: متاسفانه در این شرایط اقتصادی تأمین مسکن نیازمندان، به یک چالش بزرگ و دشوار برای آحاد مردم تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه مسکن مددجویان شهری ۴۰ تا ۶۰ درصد هزینه هر خانوار را شامل می‌شود افزود: کمیته امداد از ابتدای فعالیت خود تاکنون حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار خدمت مسکن به نیازمندان و مددجویان این نهاد ارائه کرده است؛ اگر زمین تأمین شود، این نهاد با کمک خیران، برای ساخت مسکن نیازمندان هیچ مشکلی نخواهد داشت و همین امسال هم کار ساخت را شروع می‌کنیم.
مجید باجلان، معاون اداری و مالی کمیته امداد نیز در ابتدای این دیدار با تشریح کمک‌های مومنانه مردم در سومین مرحله پویش ملی ایران همدل گفت: سال گذشته ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در قالب وام‌های کارگشایی و اشتغال به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا با ضمانت آسان پرداخت شد که امیدواریم این رقم در سال جدید به چهار هزار میلیارد تومان برسد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید