دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۵۱
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۲۳۹۱
گزارشگر : ۸۴
در نخستین جلسه کارگاه استانی ارتقا فرهنگ توانمندسازی؛

فقیر را تکریم کنیم، نه فقر را/ضرورت نهادینه کردن فرهنگ اشتغال در خانواده‌ها

(دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰) ۲۰:۵۱

عبور از فرهنگ حمایت محور به اشتغال محور منجر به توانمندی خانواده‌های نیازمند می شود و ضروری است فقیر را تکریم کنیم، نه فقر را که منجر به اشاعه آن در جامعه شود.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، امیر بینایی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان خطاب به شورای فرهنگ عمومی در  نخستین کارگاه استانی ارتقا فرهنگ توانمندسازی مددجویان در سالن جلسات کمیته امداد استان سمنان با حضور معاون حمایت، اشتغال و امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان  گفت: مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۰ را سال، تولید نام‌گذاری کردند، بنابراین  باید  در این جهت گام برداریم.
 
وی ضمن  تقدیر و تشکر از محسن مسعودیان راد مدیرکل کمیته امداد استان سمنان و حوزه اشتغال برای ارائه ایده‌های نو خاطرنشان کرد: این حوزه  باهدف اشتغال مددجویان گام‌های بزرگی برداشته‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان بابیان  اینکه توانمندسازی به‌عنوان موتور محرکه رشد اقتصادی و اجتماعی، نقش اساسی در فرآیند توسعه جامعه دارد، گفت: کمیته امداد به‌عنوان بزرگ‌ترین سازمان خیریه کشور در مقابل مسائل اجتماعی به‌ویژه در جامعه مددجویان مسئولیت مستقیم دارد.

وی توانمندسازی را مهم‌ترین راهبرد کمیته امداد دانست و افزود: ریشه‌ها و موانع توانمندسازی جامعه باید شناسایی و برای رفع آن تلاش شود.

علیرضا خدابنده تصریح کرد: در سند برنامه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان، به دنبال افزایش توانمندی‌های علمی، مهارتی و اجرایی مددجویان در جهت توسعه عمومی کشور هستیم و در این راستا کارگروه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان ذیل شورای فرهنگ عمومی کشور راه‌اندازی شد.
شایان‌ذکر است، شورای فرهنگ عمومی در کشور زیرمجموعه وزارت ارشاد، مدتی است که به موضوعات فرهنگی کارگروهی ورود کردند و یکی از ابعاد این مسئله فرهنگ توانمندسازی مددجویان کشور شد.
کارگروه ملی ارتقای فرهنگ توانمندسازی علاوه بر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، کودکان خیابانی و دختران و پسران بازمانده از تحصیل در این طرح موردتوجه قرار می‌گیرند.
بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور، کمیته امداد به‌عنوان رئیس کارگروه ملی ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان کشور برگزیده شد و کار خود را شروع کرد.
انتهای پیام
.
تعداد بازدید : ۸۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید