دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۹
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۲۴۲۳
گزارشگر : ۸۲
طی دوماهه امسال محقق شد؛

ایجاد ۲۳۰ فرصت شغلی توسط کمیته امداد استان کرمان

(چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۴۹

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ایجاد ۲۳۰ فرصت شغلی توسط این نهاد در دوماهه امسال خبر داد و گفت: ۶۵ درصد طرح‌های اشتغال این نهاد در مناطق محروم اجراشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت مناطق محروم همواره در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان قرار داشته و دارد افزود: به دنبال این هستیم با تخصیص اعتبارات گسترده‌تر و پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان ساکن در این مناطق، گام‌های مؤثرتری درزمینهٔ توانمندی ساکنین این مناطق برداریم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ایجاد ۲۳۰ فرصت شغلی توسط این نهاد در دوماهه امسال خبر داد و گفت: ۶۵ درصد طرح‌های اشتغال این نهاد در مناطق محروم اجراشده که برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی چهار میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت‌شده است.

وی ادامه داد: این تعداد فرصت شغلی ایجادشده از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه، اجرای طرح‌های راهبری شغلی و کاریابی محقق شده است.

صادقی با اشاره به اینکه بیشترین تسهیلات پرداختی به روستاییان تحت حمایت درزمینهٔ دام‌پروری و کشاورزی بوده است، بیان کرد: مناطق روستایی استان کرمان ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای طرح‌های دام‌پروری و کشاورزی دارند که با برنامه‌ریزی‌های دقیق به دنبال این هستیم بستر مناسبی را برای توسعه طرح‌های اشتغال فراهم کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی نیز از طرح‌های مهم این نهاد در مناطق محروم است، افزود: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌های ساکن در این مناطق می‌کوشیم مسیر توانمندی و خوداتکایی آنان را هموارتر سازیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه اشتغال‌زایی، تقویت رونق اقتصادی و توسعه مناطق محروم ازجمله اهداف مهم این نهاد در ایجاد اشتغال در این مناطق است افزود: توسعه مشاغل در روستاها باعث تسهیل درروند عرضه محصولات دام‌پروری و کشاورزی از روستاها به شهر می‌شود و همچنین این امر می‌تواند مزیت‌های بسیار چشمگیری را نیز برای مناطق محروم به همراه داشته باشد.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۵۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید