دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۳۶
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۲۴۳۴
گزارشگر : ۷۸

568 یتیم اهل سنت تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی

(چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰) ۱۷:۳۶

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از حمایت این نهاد از 568 یتیم اهل سنت خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در دیدار با آخوند کمالی، مدیر حوزه علمیه شهرستان راز و جرگلان، با  اشاره به اینکه اکنون 568 یتیم اهل سنت تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، افزود: این کودکان توسط دو هزار و 800 نفر از حامیان شیعه و سنی موردحمایت مالی و معنوی قرار دارند.
وی خواستار مشارکت بیش‌ازپیش برادران اهل سنت در طرح اکرام ایتام و حمایت از ایتام اهل تسنن شد.
 
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه میزان سرانه دریافتی ایتام را بیش از 600 هزار تومان اعلام کرد و گفت: سرانه کودکان یتیم اهل تسنن حدود 300 هزار تومان است که امیدواریم با مشارکت خیران و حامیان این رقم به برنامه پیش‌بینی‌شده طرح ایران مهربان که 700 هزار تومان افزایش یابد.
الهی راد به اقدامات حوزه تأمین مسکن ایتام اشاره کرد و گفت: سال گذشته برای چهار یتیم اهل سنت با همکاری یکی از خیران مسکن احداث شد که برای هر یک از این منازل بیش از 70 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض هزینه شد.
وی افزود: امسال نیز ساخت پنج  واحد مسکونی ایتام در دست اقدام قرار دارد که در این طرح نیز بیش از 750 میلیون تومان اعتبار از محل کمک‌های خیران پیش‌بینی‌شده است.
الهی راد در ادامه به برگزاری پرشور انتخابات توسط مردم اشاره کرد و خواستار مشارکت تمامی برادران شیعه و سنی در حضور پای صندوق‌های رأی شد.
وی با تأکید بر اینکه بزرگان هر قومیت باید ضرورت حضور در انتخابات را برای مردم تشریح کنند، گفت: نقش‌آفرینی شما در تبیین ضرورت‌ها و تشریح اهمیت انتخابات می‌تواند زمینه‌ساز مشارکت حداکثری عزیزان اهل تسنن باشد.
آخوند کمالی، مدیر حوزه علمیه خادمیه امانلی نیز در این دیدار از خدمات شایان کمیته امداد قدردانی کرد و گفت: کمیته امداد ازجمله دستگاه‌هایی است که  بدون نگاه تبعیض‌آمیز نسبت به ارائه خدمات به محرومان این منطقه همکاری دارد.
وی اقدامات کمیته امداد در حوزه توانمندسازی محرومان را ارزشمند برشمرد و خواستار توجه به حوزه کشاورزی منطقه جرگلان شد.
 
وی یادآور شد: امسال برادران اهل تسنن همکاری مطلوبی در جهت مشارکت در اجرای طرح اطعام مهدوی و توزیع سبد های معیشتی بین نیازمندان داشتند.
تعداد بازدید : ۴۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید