دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۴۵۰
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

برای اشتغال نیازمندان محدود به برنامه نیستیم، جهادی عمل می کنیم

(شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۳۵

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: باید سازوکار اشتغال زایی و توانمند سازی مددجویان را با استفاده از ظرفیت های موجود فراهم کنیم از این رو خود را محدود به برنامه های پیش بینی شده نمی دانیم و برای رشد کمی و کیفی اشتغال تلاش جهادی خواهیم داشت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نشست مشترک با رئیس بسیج سازندگی استان قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تجربه هایی دارند که باید در کنار هم قرار گیرد تا ماحصل آن خدمت رسانی موثر برای نیازمندان باشد.

وی ادامه داد: باید سازوکار اشتغال زایی و توانمند سازی مددجویان را با استفاده از ظرفیت های موجود فراهم کنیم از این رو خود را محدود به برنامه های پیش بینی شده نمی دانیم و برای رشد کمی و کیفی اشتغال تلاش جهادی خواهیم داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: نمی توانیم بگوئیم ایراد و اشکالی در کار ما وجود ندارد اما با جدیت در کار و تقویت نظارت ها، اشکالات را برطرف کرده ایم و اگر امروز اشتغال ایجاد شده توسط کمیته امداد امام (ره) کمترین انحراف را در میان اشتغال سایر دستگاه ها دارد، ماحصل همین تلاش است .

وی افزود: ایجاد اشتغال یک رویکرد جدی برای تحقق شعار توانمندسازی است ولی هیچ گاه نباید به دنبال افزایش اعداد و ارقام در موضوع اشتغال باشیم چراکه کار کیفی یک اصل است از این رو به دنبال این هستیم که هم کیفیت اشتغال ایجاد شده در نظر گرفته شود و هم ضوابط کار رعایت شود.

حق گویان عنوان کرد: برای ایجاد اشتغال در زمینه های مختلف تعامل مناسبی با دستگاههای اجرایی استان صورت گرفته است و اجرای هر طرح اشتغال منوط به اخذ مجوز های لازم و در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و بومی هر منطقه خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: در بحث کاریابی باید با صاحبان حرف و مشاغل تعامل شده است تا زمینه اشتغال مددجویان را مهیا کنیم و در این خصوص بسته های تشویقی  در قالب  تسهیلات اشتغال، پنجاه میلیون تومانی با بازپرداخت هفت ساله به ازای اشتغال هر مددجو و یا پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث بازارچه و فروش محصولات با شرکت های مختلف و اپلیکیشن های فعال تفاهم نامه همکاری داریم در نتیجه این آمادگی برای فروش محصولات تولیدی وجود دارد.

در ادامه معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: بیکاری منشاء آسیب های زیادی در جامعه است از این رو باید به اشتغال توجه لازم را داشته باشیم.

محمد صیادی یادآورشد: عنصر مهمی به نام اعتماد در جامعه داریم، حال اگر درخواستی ارائه می شود و دقت در ضوابط صورت می گیرد از آن به عنوان سخت گیری یاد نشود بلکه همین سلامت کار موجب اعتماد عمومی شده است و این اعتماد نیز سرمایه اجتماعی است که باید حفظ کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید