دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۴۵۲
گزارشگر : ۸۰
همزمان با روز فرهنگ پهلوانی؛

مرکز نیکوکاری شهدای جهاد کشاورزی آغاز بکار کرد

(شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۵۸

همزمان با سالروز بزرگداشت فرهنگ پهلوانی ، مرکز نیکوکاری شهدای جهاد کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به بهره برداری رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری شهدای جهاد کشاورزی بیان کرد: در فرهنگ و سنت ایرانیان، پهلوان، نمونه کاملی از دلیری، مردانگی، سلحشوری ، شهامت و اخلاق مداری است. از سال‌های بسیار دور، بارها و بارها در ادبیات، اشعار و حتی سینما، شاهد نمایش فرهنگ پهلوانی بودیم.

فرزاد فرهادی اضافه کرد: در آیین پهلوانی از گذشته تاکنون، تنها تنومندی جسم اهمیت نداشته، بلکه اخلاق نیکو بوده که یک پهلوان را به صورت حقیقی "پهلوان" شناسانده، چنین پهلوانانی همیشه مورد توجه و تکریم مردم بوده‌اند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین با اشاره به جمله ای بنیانگذار جمهوری اسلامی خطاب به پهلوانان عنوان کرد: امام خمینی (ره) می فرماید مملکت ما همان طوری که به علما و دانشمندان احتیاج دارد، به این قدرت شما هم احتیاج دارد. این قدرت وقتی با ایمان باشد، وقتی که زورخانه با قرآن باشد، با ایمان باشد، پشتوانه یک ملت است. وقتی قهرمانها، قهرمانهای اسلامی باشند، پشتوانه یک ملت هستند.

وی افزود: همیشه از نام پهلوانان در تاریخ به نیکی یاد می‌شود، چرا که آن‌ها حامی سرزمین و مردمان ایران بودند ؛ پهلوانان آزاده بسیاری در تاریخ ایران که دارای اخلاق پهلوانی بودند تنها به واسطه خدمت به مردم درخشیده اند و شهدای عزیز ما هم در واقع پهلوانان از جان گذشته برای دفاع از مرز و بوم و ناموس این کشور و سمبل خدمت به مردم هستند و امروز شاهد آغاز به کار مرکز نیکوکاری شهدای جهاد کشاورزی هستیم.  

فرهادی عنوان کرد: امروز نیز مرکز نیکوکاری محلی برای گسترش فرهنگ پهلوانی و خدمت به مردم است، فرهنگی که به امیرالمومنین علی (ع) اقتداء کرده تا محرومان را یاری و یار تنهایی آنها باشد.

وی با اشاره به فلسفه مراکز نیکوکاری گفت: مرکز نیکوکاری راه اندازی می شود تا فرهنگ انفاق و نیکوکاری در میان احاد جامعه رونق یابد و حتی از بروز مشکلات و یا تشدید آن جلوگیری شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: اعضای مرکز نیکوکاری به نیازمندان و نوع محرومیت و کاستی های آنها اطلاع نزدیک تری دارند چراکه محدوده فعالیت آنها چندان وسیع نیست از طرفی اگر کسی مشکلی جزئی دارد، در همان گام های نخست با همفکری و هم افزایی این مشکل رفع و از تبدیل آن مشکل بزرگتر پیشگری می شود.

وی گفت: استفاده از ظرفیت های محلی و منطقه ای و همچنین بهره مندی کمک های خاص و به دور از بروکراسی اداری رویکرد دیگری است که با فعالیت مرکز نیکوکاری محقق می شود.

فرهادی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در راه اندازی مرکز نیکوکاری تنها وظیفه اعطای مجوز را دارد و در اداره آن دخالتی ندارد البته نرم افزاری در اختیار مراکز نیکوکاری قرار گرفته که کمک های جمع آوری شده را رصد می کند تا عدالت در انفاق محقق شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید