دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۴
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۲۴۶۴
گزارشگر : ۱۰۰
استاندار ایلام:

استاندار ایلام: عملکرد کارآفرینی و اشتغال در کمیته امداد قابل ستایش است/ تولید مهمترین رکن توسعه هر کشور است.

(شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۳۴

استاندار ایلام گفت:عملکرد حوزه کارآفرینی کمیته امداد و ایجاد بیش از 5 هزار و 700 شغل برای نیازمندان استان در سال گذشته توسط این نهاد و جذب 99 درصدی اعتبارات این نهاد قابل تقدیر و ستایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، دکتر نوذری در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام بیان کرد: از آنجایی که بانکهای عامل استان نقش مهمی در تحقق برنامه های اشتغال زایی کمیته امداد دارند انتظار داریم این بانکها امسال همچنان همکاری لازم را داشته باشند.
وی نظارت بر اجرای طرح های اشتغال را یکی از ابزارهای لازم برای موفقیت این طرحها عنوان کرد و گفت: از کمیته امداد که بیشترین  طرحهای اشتغال را ایجاد کرده است انتظار داریم که این نظارتها همانند سالهای گذشته استمرار داشته باشند و بیشترین تاثیرگذاری را در کارآفرینی داشته باشند.
استاندار ایلام در ادامه با عنوان اینکه تولید مهم ترین رکن توسعه در هر کشور به حساب می آید گفت: هدف ما این است که در استان ایلام با مانع زدایی ها از پیش روی فرایند تولید گامهای مهمی در زمینه رونق تولید و اشتغال در این استان برداشته شود.
وی با بیان اینکه در زمینه تولید ، توسعه مشاغل خانگی نقش بسیار مهمی دارند تصریح کرد:امروزه در بیشتر کشورهای جهان بر روی مقوله مشاغل خانگی تمرکز بیشتری صورت می گیرد و با سرمایه گذاری در این زمینه اقتصاد این کشورها به شکوفایی رسیده است.
دکتر نوذری گردشگری را یکی از مهم ترین پتانسیل های استان ایلام در زمینه توسعه عنوان کرد و گفت: در این زمینه در استان ایلام ظرفیت های بسیار مهمی وجود دارد و با اینکه در دو سال اخیر کرونا ضررهای بسیاری به صنعت گردشگری در کشور و استان ایلام وارد کرده است با این حال انتظار می رود گامهای بلندتری در زمینه توسعه گردشگری در استان ایلام برداشته شود .
در  پایان این نشست از مدیران برخی بانکها و دستگاههای اجرایی استان ایلام که نقش برجسته ای در زمینه تولید و ایجاد اشتغال در استان در سال گذشته داشته اند با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید