دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۲۵۲۰
گزارشگر : ۸۵

ایجاد 266 طرح اشتغال ویژه خانواده های کمیته امداد

(دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۴۲

رئیس کمیته امداد تایباد گفت: در راستای توانمندسازی خانواده های مددجو در سال گذشته 266 طرح اشتغالزایی ویژه خانواده های تحت پوشش از محل منابع بانکی و صندوق امداد ولایت اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، غلامرضا التفاتی اظهار کرد: طرح های اجرا شده در زمینه های دامداری، کشاورزی، صنایع دستی، فعالیت های صنفی و صنعتی و حمل و نقل بود که زمینه اشتغال خانواده های تحت حمایت و فرزندان آنان را فراهم می سازد.
رئیس کمیته امداد تایباد، یکی از برنامه های مهم این اداره را ارائه آموزش های فنی و حرفه ای برای متقاضیان برشمرد و ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 452 نفر در زمینه های دامداری، کشاورزی، آرایشگری، خیاطی، کامپیوتر، پرورش قارچ و گلخانه، پرورش مرغ بومی و شترمرغ و بوقلمون آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
التفاتی از توانمند شدن 234 نفر از خانوارهای تحت حمایت در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: در سال 99، 33 نفر از فرزندان مددجوی تحت حمایت به صنوف مختلف معرفی و مشغول بکار  شدند.
وی یادآور شد: در شهرستان تایباد 3 هزار و 50 طرح جاری و تحت نظارت و آموزش برای توانمند شدن قرار دارند .
رئیس کمیته امداد تایباد عنوان کرد: هم اکنون 4 هزار و 709 خانوار با جمعیتی بالغ بر 8 هزار و 923 نفر تحت حمایت خدمات این اداره هستند.
شایسته ذکر است: شهرستان تایباد با کشور افغانستان مرز مشترک دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید